Męskie stroje kąpielowe to całkiem obszerna kategoria produktów. Wbrew pozorom panowie mają do wyboru nie tylko klasyczne slipy, ale także szereg innych strojów, co pozwala łatwo dopasować ich krój i wygląd do własnych preferencji. Tym razem nieco bliżej przyjrzymy się bardzo popularnym bokserkom do pływania.

Bokserki to propozycja skierowana do szerokiej grupy mężczyzn, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę. Nie oznacza to natomiast, że ten strój nie nadaje się do treningu pływackiego, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Czym są bokserki do pływania?

Zacznijmy od tego, że bokserek do pływania nie należy mylić ze zwykłymi szortami kąpielowymi (nie wspominając oczywiście o męskiej bieliźnie). Bokserki o wiele ściślej przylegają do ciała i są wykonane z materiału, który nie nasiąka wodą, co jest bardzo ważne w kontekście odbywania treningu pływackiego.

Można zatem napisać, że w porównaniu z szortami kąpielowymi/plażowymi bokserki o wiele lepiej nadają się do celów stricte treningowych. Jeśli szukasz stroju na basen, a niekoniecznie do podkreślania swojej sylwetki na plaży, to postaw właśnie na bokserki.

Bokserki czy slipy?

To odwieczny dylemat wielu panów. Jeśli mielibyśmy się kierować wyłącznie względami treningowymi, to rekomendowalibyśmy Ci zakup slipów pływackich. Nie krępują one ruchów w wodzie, nie stawiają dodatkowego oporu, są wygodne i świetnie prezentują się na zadbanym, wysportowanym ciele. Zauważ, że większość zawodowych pływaków startuje właśnie w slipkach.

Z drugiej jednak strony nie wszyscy panowie czują się komfortowo w tak skąpym stroju pływackim. Nie jest żadną tajemnicą, że mężczyźni mający zaległości treningowe, czyli po prostu nadwagę, preferują raczej strój zasłaniający mankamenty ich sylwetki, czego o slipkach absolutnie nie można powiedzieć.

I tak przechodzimy do bokserek pływackich, które budzą znacznie większe zainteresowanie wśród panów – nie bójmy się tego sformułowania – mających mniejsze lub większe kompleksy. Bokserki ułatwiają delikatne zniwelowanie brzuszka, co dla wielu mężczyzn jest wystarczającym argumentem za wybraniem właśnie tego stroju pływackiego.

Nie możemy natomiast napisać, że bokserki do pływania to propozycja skierowana wyłącznie do panów z nadwagą. Ten strój ma szereg innych zalet, spośród których warto wyróżnić:

  • Są bardzo wygodne;
  • Nadają się i na basen, i na plażę;
  • Ściśle przylegają do ciała, dzięki czemu mogą być używane również w ramach pełnoprawnego treningu pływackiego;
  • Większa powierzchnia materiału sprawia, że prezentują się efektowniej niż slipy – zwłaszcza mamy tutaj na myśli bokserki z jakimś ciekawym printem czy w fantazyjnym wariancie kolorystycznym;

To warto wiedzieć

Szukając bokserek do pływania użyj również frazy „szorty kąpielowe”, pod którą często występuje ten męski strój pływacki.

Jakie bokserki do pływania wybrać?

Tutaj warto kierować się przede wszystkim marką producenta. W Strefie Pływania niezmiennie rekomendujemy stroje pływackie Speedo i Arena, a więc renomowanych, wysoko ocenianych marek, których produkty są również dostępne w korzystnej czy wręcz atrakcyjnej cenie.

Szukając bokserek do pływania zwróć również uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Obecnie trendem jest produkowanie męskich strojów kąpielowych z tworzyw pochodzących z recyklingu, przede wszystkim z poliestru i elastanu. Są to materiały gwarantujące dobre dopasowanie bokserek do ciała, niepowodujące ucisku, zapewniające wymianę powietrza, a przy tym nienasiąkające wodą.

Rada

Upewnij się również, że materiał, z którego wykonano bokserki, jest odporny na działanie chloru i promieniowania słonecznego.

Pozostałe kwestie to już rzecz gustu, ponieważ chodzi o design bokserek. Wybór wariantów kolorystycznych i printów jest tak duży, że bez problemu znajdziesz tutaj coś dla siebie.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele modeli bokserek do pływania. Sprawdź na przykład te, które prezentujemy poniżej:

Kup bokserki do pływania w naszym sklepie internetowy

W ofercie Strefy Pływania znajdziesz bardzo duży wybór męskich strojów treningowych, w tym slipy, spodenki czy właśnie bokserki do pływania. Wybierz ten rodzaj stroju, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy czy to w basenie, czy podczas aktywności w otwartych akwenach.

W Strefie Pływania dostępne są bokserki renomowanych marek – niemieckiej Areny oraz australijskiego Speedo. To daje pewność bardzo wysokiej jakości wykonania, dobrego dopasowania do ciała (wiarygodna rozmiarówka) oraz świetnej trwałości. Zwróć również uwagę na bardzo korzystne ceny.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu Strefy Pływania. Nasi eksperci podpowiadają w nich m.in., jak dobrać okulary do pływania, prezentują najważniejsze zalety czepków Speedo oraz wyjaśniają, do czego może się przydać bojka do pływania.