Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Okulary treningowe

Okulary treningowe – zadbaj o swój komfort

Okulary treningowe to popularna kategoria akcesoriów pływackich, w której znajdziemy uniwersalne okularki na basen zarówno dla dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj okularów basenowych, które idealnie sprawdzają się i do pływania rekreacyjnego, i do intensywnego treningu.

Co charakteryzuje okulary treningowe?

Okulary treningowe przede wszystkim są bardzo wygodne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się do noszenia w trakcie pełnoprawnego treningu pływackiego, ale też zwykłych zabaw w wodzie. Możesz je mieć na twarzy przez kilka godzin i nie czuć z tego powodu dyskomfortu.

Kolejną zaletą okularów treningowych jest szeroki zakres regulacji. Łatwo dopasujesz je do kształtu twarzy, zapewniając sobie zarówno wygodę, jak i szczelność. Dzięki temu możesz trenować czy pływać rekreacyjnie i nie doświadczyć przykrego szczypania oczu z powodu kontaktu z chlorowaną wodą.

Typową cechą okularów treningowych jest to, że zapewniają dobre kąty widzenia. Tym samym idealnie sprawdzają się na samym początku przygody z poważnym pływaniem, umożliwiając kontrolowanie tego, co dzieje się na torze – to ważne w sytuacji, gdy na basenie panuje spory tłok.

Okulary treningowe nie są tak sztywne jak okularki startowe, natomiast nie ma to kluczowego znaczenia w przypadku pływania rekreacyjnego. Szczelność jest w zupełności wystarczająca.

Dla kogo są okulary treningowe?

Okulary treningowe na basen można rekomendować osobom, które szukają okularków typowo do pływania rekreacyjnego. Jeśli chodzisz na basen kilka razy w tygodniu czy w miesiącu, to postaw właśnie na takie akcesorium.

Kolejną grupą użytkowników okularów treningowych są osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem i chcą sobie zapewnić maksymalny komfort w trakcie treningu.

Zakup okularów treningowych polecamy również rodzicom, którzy szukają wygodnych okularów dla dziecka, nie tylko do pływania w basenie, ale też zabaw w aquaparku, w basenie hotelowym czy spray parku. Będzie to także optymalny wybór dla osób uprawiających aquaaerobik.

Szeroki wybór okularów treningowych renomowanych marek Speedo i Arena znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Strefy Pływania.