Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Cena
Filtruj

Elektrolity

Elektrolity – nie dopuść do odwodnienia organizmu!

Czy wiesz, że w trakcie wytężonego treningu, np. biegowego, pływackiego czy na siłowni, możesz stracić od 6 do nawet 8 litrów wody? Wraz z płynami z organizmu „wyparowują” elektrolity, co zaburza całą gospodarkę mineralną. Grozi to odwodnieniem, zmniejsza wydolność organizmu, a także zwiększa ryzyko doznania kontuzji mięśniowych. Jest na to sposób: sięgnij po odpowiednio dobrane elektrolity, które kupisz w naszym sklepie internetowym.

Wiele osób uprawiających sport na poziomie amatorskim nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu elektrolitów w organizmie. Nie da się tego zrobić wyłącznie pijąc zwykłą wodę. Dużo lepszym wyborem podczas treningu są napoje izotoniczne, jednak i to może nie wystarczyć. Co zatem robić?

Naszą propozycją jest włączenie do swojego planu dietetycznego elektrolitów. Możesz je suplementować pod postacią gotowego napoju (elektrolity w płynie), jak i pastylek do samodzielnego rozpuszczania w wodzie – wybierz to rozwiązanie, które jest dla Ciebie wygodniejsze.

Do najważniejszych elektrolitów, szczególnie istotnych w diecie osób aktywnych fizycznie, w tym wyczynowych sportowców, zaliczamy: sód, wapń, magnez oraz potas. Niedobory tych składników mineralnych szybko dadzą o sobie znać. Objawem odwodnienia organizmu jest skrajne zmęczenie, suchość w ustach, skurcze mięśni oraz napięcie ścięgien. Jeśli szybko się nie nawodnisz, to możesz zapomnieć o efektywnym kontynuowaniu treningu, nie wspominając już o osiągnięciu dobrego wyniku w trakcie zawodów.

Elektrolity dostępne w naszym sklepie internetowym to znakomity sposób na błyskawiczne uzupełnienie niedoborów mineralnych. Można je przyjmować nie tylko przed, w trakcie i po treningu, ale również w okresie upałów, kiedy to intensywnie się pocimy i tym samym jesteśmy narażeni na odwodnienie.

W sklepie internetowym Strefy Pływania znajdziesz elektrolity renomowanej marki PowerBar, wybierane przez czołowych sportowców, cenione również przez amatorów na całym świecie. Są to produkty z najwyższej półki, o znakomitym składzie, dostarczające wszystkich najważniejszych składników mineralnych.

Oferujemy zarówno elektrolity w płynie, jak i w pastylkach do rozpuszczenia w wodzie. W naszej ofercie są dostępne elektrolity PowerBar o obniżonej zawartości cukru i kaloryczności, jak i całkowicie pozbawione dodatku cukru. Mogą więc być stosowane przez osoby będące na diecie redukcyjnej.

Już teraz sprawdź szeroki wybór elektrolitów od PowerBar w naszym sklepie internetowym i wybierz produkty dla siebie!