Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Pianki damskie

Damskie pianki do pływania: wyższy komfort, lepsze wyniki

Pianki do pływania są bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia pływaka – i to niezależnie od stopnia zaawansowania. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się w zewnętrznych akwenach, w jeziorze, w morzu, w rzece, chroniąc ciało przed niską temperaturą i tym samym zapewniając znacznie wyższy komfort treningu czy startu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz markowe damskie pianki do pływania w bardzo atrakcyjnym designie, różnych wariantach i korzystnych cenach. Sprawdź wszystkie propozycje.

Kiedy stosuje się pianki pływackie?

Pianki do pływania standardowo określa się dziś mianem pianek triathlonowych, co już zdradza ich podstawowe przeznaczenie. Z takiego uniformu korzystamy zawsze wtedy, gdy spodziewamy się niskiej temperatury wody lub planujemy przebywać w niej przez dłuższy czas. Woda bardzo szybko wychładza ludzki organizm, nawet jeśli jej temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Grozi to skurczami mięśni, a także znaczącym pogorszeniem wyników pływackich.

Nic więc dziwnego, że osoby uprawiające triathlon kupują pianki do pływania, aby dzięki temu zwiększyć efektywność treningu, a także mieć większe szanse w rywalizacji z innymi podczas zawodów. Damska pianka do pływania bez wątpienia będzie dobrą inwestycją – nawet jeśli jesteś jeszcze początkująca i dopiero wchodzisz w świat triathlonu.

Warto również zauważyć, że pianki do pływania wcale nie są zarezerwowane tylko dla osób uprawiających triathlon. Przykładem niech będą dostępne w naszym sklepie internetowym spodenki pływackie Neoprene Jammer, w 100% wykonane z neoprenu, fajnie sprawdzające się do pływania rekreacyjnego na wodach otwartych, a także do intensywnego treningu pod dachem. Dzięki ścisłemu przyleganiu do ciała nie generują dodatkowych oporów, a wręcz poprawiają sylwetkę i tym samym umożliwiają osiąganie jeszcze lepszych wyników.