Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Czepki treningowe

Czepki treningowe: zapewnij sobie wysoki komfort treningu pływackiego. Trening pływacki przynosi znakomite efekty, stanowiąc prawdopodobnie najbardziej ogólnorozwojową formę aktywności fizycznej. Angażuje wszystkie partie mięśni, jest odpowiedni dla osób mających różnego rodzaju problemy zdrowotne, w tym z kręgosłupem. Aby zmaksymalizować efektywność ćwiczeń w wodzie, warto zainwestować w dobry sprzęt. Na szczycie Twojej listy zakupów powinien się znaleźć czepek treningowy. To nieodłączny element stroju pływackiego, który musi zapewniać wysoki komfort oraz przyczyniać się do poprawiania wyników. Czepki treningowe renomowanej marki Arena są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Czepek pływacki Arena PRINT 2

59,99 zł
-10%

Czepek pływacki Arena PRINT 2

59,99 zł
-10%

Czepek pływacki Arena PRINT 2

59,99 zł
-10%

Czepek pływacki Arena Hd Cap

69,00 zł
-10%

Czym powinien się wyróżniać dobry czepek treningowy?

Przede wszystkim powinien to być produkt bardzo dobrej jakości, który wytrzyma kilka sezonów i nie będzie źródłem irytacji podczas użytkowania. Niezmiennie rekomendujemy zainwestowanie w czepki treningowe marki Arena, która jest jednym z największych i najbardziej cenionych producentów akcesoriów pływackich na świecie.

Czepki treningowe są dostępne w najróżniejszych wariantach, zarówno jeśli chodzi o rozmiar, jak i materiał wykonania. W przypadku czepków do treningu mniejsze znaczenie ma super ścisłe dopasowanie do kształtu głowy, aby zapewnić maksymalną opływowość i zredukować opory wody (tego oczekujemy od czepków startowych, również dostępnych w naszym sklepie internetowym). Tutaj znacznie ważniejsze jest zapewnienie sobie komfortu zakładania i wygody noszenia, a także – w razie potrzeby – ochrony przed kontaktem włosów z chlorowaną wodą.

Rada

Czepki treningowe idealnie nadają się na baseny publiczne oraz do aquaparków, gdzie noszenie czepków jest obowiązkowe z przyczyn sanitarnych.'

Jaki czepek treningowy wybrać?

Mogłoby się wydawać, że czepki dostępne na rynku nie różnią się między sobą ani jakością, ani wygodą noszenia. W końcu na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Diabeł jednak, jak zawsze, tkwi w szczegółach. Już po kilku pierwszych treningach pogratulujesz sobie zakupu markowego czepka, który zagwarantuje Ci świetny komfort oraz bardzo ułatwi podnoszenie swoich umiejętności pływackich.

Zwróć również uwagę na to, że czepki treningowe dostępne w naszym sklepie internetowym są dostępne w najróżniejszych wersjach materiałowych. Najpopularniejszą są:

Silikonowe – idealny wybór dla tych, którym zależy na opływowej sylwetce oraz ochronie włosów przed kontaktem z chlorowaną wodą.
Lateksowe – charakterystyczne dla nich jest to, że są bardzo lekkie i elastyczne, a tym samym łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Rekomendujemy je szczególnie osobom z długimi włosami.
Poliestrowe – czyli materiałowe, przepuszczające wodę, ale jednocześnie bardzo szybko schnące. To bezapelacyjnie najlepszy wybór dla szukających komfortu.
Sprawdź zatem wszystkie propozycje w kategorii czepków treningowych, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz model dla siebie.