Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Cena
Filtruj

Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne – najlepsza forma nawadniania organizmu

Ludzkie ciało w 70 procentach składa się z wody. Paradoksalnie jednak to nie zwykła woda ma najlepsze właściwości nawadniające i gaszące pragnienie. Pod tym względem bezkonkurencyjne są wysokiej jakości napoje izotoniczne, które kupisz w naszym sklepie internetowym. To naturalna propozycja dla każdego, kto uprawia sport – czy to wyczynowo, czy amatorsko, a w dodatku chce zapewnić swojemu organizmowi optymalne warunki do intensywnego treningu.

Napoje izotoniczne to standard w diecie każdego wyczynowego sportowca. Bardzo chętnie sięgają po nie również ambitni amatorzy, którzy rozumieją, że prawidłowe nawodnienie organizmu ma kluczowe znaczenie dla osiąganych wyników, pełniąc również ważną funkcję w prewencji urazów i kontuzji mięśniowych.

Podstawowym celem picia napojów izotonicznych jest ochrona organizmu przed odwodnieniem. Dzięki wysokiej mineralizacji takie napoje znakomicie gaszą pragnienie, jednocześnie w mgnieniu oka uzupełniając niedobory mineralne oraz regulując poziom elektrolitów traconych w trakcie wysiłku fizycznego (w wyniku pocenia się).

Charakterystyczną cechą izotoników jest to, że mają skład zbliżony lub identyczny z płynami ustrojowymi w organizmie. Dzięki temu nie stanowią dodatkowego obciążenia dla nerek czy wątroby, są znakomicie przyswajane, momentalnie wchłaniane przez tkanki organizmu, a tym samym skutecznie nawadniają i gaszą pragnienie.

Co ważne, napoje izotoniczne zawierają również węglowodany, dlatego picie takich napojów w trakcie treningu (lub bezpośrednio po wysiłku fizycznym) ma pozytywny wpływ na wydolność organizmu, dodając energii w chwilach słabości i pozwalając wykrzesać z siebie jeszcze więcej.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz napoje izotoniczne renomowanej marki PowerBar. To jeden z najbardziej cenionych producentów suplementów diety dla sportowców. Możesz wybierać spośród napojów izotonicznych w proszku, do samodzielnego sporządzenia. Oferujemy napoje w różnych wersjach smakowych, dlatego z pewnością znajdziesz taki produkt, który przypadnie Ci do gustu. Sprawdź też praktyczny bidon od PowerBar o pojemności 0,75 l – w sam raz na trening czy zawody.

Napoje izotoniczne PowerBar dostarczają pięciu najważniejszych elektrolitów (cytrynianu sodu, chlorku sodu, mleczanu wapnia, chlorku potasu i węglanu magnezu), dzięki czemu momentalnie uzupełniają niedobory mineralne spowodowane wysiłkiem fizycznym. Są to produkty najwyższej jakości, chętnie wybierane przez wyczynowych sportowców. Teraz dostępne także dla Ciebie w bardzo dobrej cenie!