Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Zatyczki

Zatyczki, czyli prosty sposób na jeszcze wyższy komfort podczas pływania

Pływanie, czy to wyczynowe, czy tylko rekreacyjne, jest znakomitą formą aktywności fizycznej. Niewątpliwą zaletą tego sportu jest fakt, iż może go uprawiać praktycznie każdy i nie odczuwać przy tym żadnego dyskomfortu. Wiele osób zaczynających swoją przygodę z pływaniem uskarża się jednak na problem związany z wlewaniem się wody do nosa i uszu. Można sobie z tym bardzo łatwo poradzić stosując specjalny zatyczki. Takie proste, a przy tym niezwykle skuteczne akcesoria pływackie kupisz w naszym sklepie internetowym. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Deska Speedo KICK BOARD

89,90 zł
-10%

Zatyczki do nosa

Nikt nie lubi, kiedy podczas pływania wlewa mu się woda do nosa. Jest to bardzo nieprzyjemne, może powodować podrażnienie śluzówki, a nawet krwawienie. Pamiętajmy, że woda w basenie jest chlorowana, dlatego warto chronić wnętrze nosa przed kontaktem z tym związkiem chemicznym. Służą do tego specjalne zatyczki do nosa, czyli jedne z najpopularniejszych akcesoriów pływackich dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Oferujemy różne warianty zatyczek do nosa, idealnie sprawdzające się zarówno podczas treningu, jak i zabaw w wodzie. Mogą być używane również do triathlonu oraz nauki nurkowania. To niedrogie, a jednocześnie bardzo efektywne rozwiązanie problemu wody wlewającej się do nosa.

W naszym sklepie internetowym kupisz zatyczki renomowanej marki Arena, w uniwersalnym rozmiarze, łatwo dopasowujące się do kształtu nosa. Szczególnie ciekawym wyborem, zwłaszcza dla dziecka, może być model z dodatkowym paskiem zapobiegającym zgubieniu zatyczki. Sprawdź również zatyczkę Super Nose Clip II, która przypadnie do gustu każdej osobie szukającej rozwiązania problemu wlewającej się wody podczas szybkiego pływania i intensywnego trenowania.

Zatyczki do uszu

Jeśli jest coś, co może irytować bardziej niż woda wlewająca się do nosa podczas pływania, to z pewnością będą to zatkane uszy. Nie zawsze można się przed tym ochronić nasuwając czepek na małżowiny uszne – szczególnie, jeśli stosujemy czepek materiałowy, siłą rzeczy przepuszczający wodę.

W takiej sytuacji zaleca się używanie specjalnych pływackich zatyczek do uszu, które także są dostępne w naszym sklepie internetowym. Takie zatyczki chronią nie tylko przed penetracją wody, ale także przed wiatrem, co w praktyce może zapobiec zapaleniu ucha – jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci korzystających z basenu na świeżym powietrzu.

Zatyczki do uszu dostępne w naszym sklepie internetowym są bardzo łatwe w użytkowaniu, wygodne, zapewniają dobrą percepcję dźwięku i są uniwersalne pod względem rozmiaru – bez problemu dopasowują się do kształtu kanału słuchowego. Przykładem takiego akcesorium jest bardzo popularny model od Areny – Earplug Pro.