Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Czepki

Sprawdź wszystkie propozycje, jakie przygotowaliśmy w naszym sklepie. Oferujemy czepki na basen dla dzieci (chłopców i dziewczynek) w fantazyjnych wariantach kolorystycznych i z efektownymi printami. Mamy czepki pływackie damskie i unisex, zarówno materiałowe, jak i silikonowe. W naszym sklepie kupisz czepki kąpielowe Arena, w tym startowe i treningowe, jak również rekreacyjne.

Podkategorie

  • Czepki treningowe

    Czepki treningowe: zapewnij sobie wysoki komfort treningu pływackiego. Trening pływacki przynosi znakomite efekty, stanowiąc prawdopodobnie najbardziej ogólnorozwojową formę aktywności fizycznej. Angażuje wszystkie partie mięśni, jest odpowiedni dla osób mających różnego rodzaju problemy zdrowotne, w tym z kręgosłupem. Aby zmaksymalizować efektywność ćwiczeń w wodzie, warto zainwestować w dobry sprzęt. Na szczycie Twojej listy zakupów powinien się znaleźć czepek treningowy. To nieodłączny element stroju pływackiego, który musi zapewniać wysoki komfort oraz przyczyniać się do poprawiania wyników. Czepki treningowe renomowanej marki Arena są dostępne w naszym sklepie internetowym.

  • Czepki startowe

    Niezmiennie rekomendujemy naszym klientom czepki startowe marki Arena. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz modele zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, różniące się przede wszystkim designem, ale też konstrukcją. Jeśli bierzesz udział w profesjonalnych zawodach, to zwróć uwagę na to, czy dany czepek startowy został zatwierdzony przez Światową Federację Pływacką, czyli FINA.

  • Czepki juniorskie

Czepki basenowe - damskie i męskie: komfort i bezpieczeństwo

Czepki basenowe przez wiele osób są uznawane za niepotrzebne zawracanie – nomen omen – głowy. W końcu ani nie chronią przed zmoczeniem włosów, ani nie są jakoś specjalnie wygodne w noszeniu. Warto natomiast wiedzieć, że czepki do pływania pełnią bardzo ważną funkcję: mają minimalizować ryzyko zanieczyszczenia wody włosami i naskórkiem osób przebywających w basenie. To po prostu kwestia higieny i dlatego na wielu basenach (w tym w hotelach) zakładanie czepków jest obowiązkowe. W ofercie naszego sklepu znajdziesz czepki pływackie dla całej rodziny, w tym czepki dla dzieci czy damskie czepki na basen. Sprawdź wszystkie propozycje!

Czym się kierować wybierając czepki na basen?

Najważniejsza jest wygoda noszenia czepka, dlatego w pierwszej kolejności warto się skupić na materiale, z jakiego został wykonany. W naszej ofercie znajdziesz zarówno czepki silikonowe, jak i czepki materiałowe (poliestrowe). Trudno jednoznacznie ocenić, który z nich jest bardziej komfortowy, bo to rzecz indywidualna. Faktem jest natomiast, że czepki gumowe (silikonowe) mocniej uciskają głowę i trudniej się je zakłada.

Dlatego, jeśli priorytetem jest dla Ciebie wygoda, postaw na czepek na basen z poliestru. Zwłaszcza, gdy ma to być czepek do pływania dla dzieci – maluchy lubią narzekać, że czepek je uciska, że jest niewygodny i buntują się przeciwko ich stosowaniu.

Kiedy zatem warto wybrać czepek silikonowy? Zawsze wtedy, gdy najważniejsze jest osiąganie dobrych wyników pływackich. Nieprzypadkowo używa się tutaj nazwy czepki startowe oraz czepki treningowe. Modele wykonane z silikonu ściśle przylegają do głowy, dzięki czemu cała sylwetka staje się bardziej opływowa, a to zdecydowanie ułatwia trening.

Czepki na długie włosy: czy takie istnieją?

Bardzo często słyszymy takie pytanie, zwłaszcza od pań szukających damskiego czepka kąpielowego. Dla posiadaczy długich włosów mamy dobrą informację: w naszym sklepie dostępne są czepki na długie włosy renomowanej marki Arena, które dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają komfortowo zmieścić nawet bardzo długie pasma pod powierzchnią, bez bólu i wyrywania kosmyków.