Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Okulary startowe

Okulary startowe – idealne dla zawodowców i ambitnych pływaków

Okulary startowe to propozycja skierowana do osób, które traktują pływanie bardzo poważnie. Jeśli intensywnie trenujesz i bierzesz udział w zawodach, a tym bardziej pływasz wyczynowo np. w klubie, to potrzebujesz właśnie takich okularków na basen. Okulary startowe są dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Wybierz model dla siebie.

Najważniejsze cechy okularów startowych

Okulary startowe, nazywane również szwedkami, to akcesoria używane głównie przez sportowców. Jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do startu w zawodach. Wynika to z ich specyficznej, bardzo sztywnej konstrukcji. Nie są specjalnie komfortowe, natomiast nie ma to aż takiego znaczenia – dużo ważniejsze jest to, że zapewniają maksymalną szczelność, ściśle przylegają do twarzy, nie zsuwają się z oczu i są niewrażliwe na opór wody podczas szybkiego pływania.

Kolejną istotną cechą okularów startowych są bardzo dobre kąty widzenia. Dzięki temu pływak może zachować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na sąsiednich torach, obserwować swoich rywali i tym samym kontrolować tempo pływania.

Sztywna konstrukcja okularów startowych początkowo może zniechęcać do ich noszenia. Tutaj jednak kluczowe jest to, aby dobrze dopasować okularki do kształtu twarzy – wówczas komfort będzie akceptowalny, a co najważniejsze pływak będzie mógł zapomnieć o problemie zalewania oczu czy parowania szkieł.

Dla kogo są okulary startowe?

Okulary startowe to oczywisty wybór dla każdego, kto uprawia pływanie na poziomie wyczynowym lub zaawansowanym. Jeśli masz doświadczenie z typowymi okularkami treningowymi i te przestały Ci już wystarczać, to kolejnym krokiem jest przejście na szwedki.

Zakup okularów startowych można również polecić osobom pływającym amatorsko, natomiast chcącym podnosić swoje umiejętności i poprawiać wyniki, korzystając przy tym z najwyższej jakości akcesoriów wprost ze świata wyczynowego sportu.

Już teraz sprawdź wszystkie propozycje z kategorii okularów startowych dostępne w naszym sklepie internetowym. W Strefie Pływania kupisz okulary pływackie renomowanych producentów – Speedo i Arena, w szeroki wyborze wariantów kolorystycznych czy kształtów.