Filtruj według
Producenci
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Cena
Filtruj

Buty do wody

Buty do wody – nie tylko na wakacje w Chorwacji!

W naszym kraju buty do wody zaczęły zyskiwać na popularności około 20 lat temu. Wtedy też rozpoczął się boom na Chorwację, który trwa zresztą do dziś. Wielu Polaków wypoczywających w tym bałkańskim kraju zwracało uwagę na konieczność zakładania specjalnych butów, aby nie pokaleczyć stóp w morzu – czy to o ostre skały, czy podczas nastąpnięcia na jeżowca. Dziś buty do wody stanowią podstawowe wyposażenie wielu osób wybierających się na wczasy nad wodą, również w Polsce. Szeroki wybór takich butów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Strefy Pływania.

Do czego przydają się buty do wody?

Podstawową funkcją butów do wody jest oczywiście ochrona stóp przed skaleczeniem. Wiele osób zakłada jednak takie buty również nad Bałtykiem czy podczas kąpieli w jeziorze. Powód? Niechęć do dotykania bosą stopą piaszczystego czy tym bardziej mulistego dna.

Buty świetnie chronią przed bezpośrednim kontaktem z różnego rodzaju śmieciami, kawałkami szkła, ostrymi muszelkami, niedopałkami papierosów, ale też zwierzęcymi odchodami czy resztkami roślin. Tym samym zapewniają wysoki komfort podczas kąpieli lub innych form aktywności nad wodą.

Buty do pływania stanowią również popularny element stroju osób uprawiających triathlon, które przygotowują się do startu i muszą mieć możliwość szybkiego założenia lub zdjęcia obuwia niewrażliwego na kontakt z wodą.

W buty do wody warto wyposażyć dziecko, które beztrosko bawi się na plaży czy wchodzi do morza/jeziora pod nadzorem rodzica. Takie obuwie znacząco minimalizuje ryzyko bolesnego skaleczenia.

Jakie buty do wody kupić?

Jest to wyłącznie kwestia własnych preferencji – czy wolisz sztywne, gumowe buty, czy może miękkie, w których o wiele wygodniej spaceruje się po plaży, a nawet można się w nich wybrać nieco dalej (chociażby po lody, napój etc.).

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bardzo szeroki wybór butów do wody, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rekomendujemy buty sprawdzonych marek Arena i Speedo, które z pewnością posłużą dłużej niż tylko przez jeden sezon.

Buty do wody Speedo ZANPA AM

99,99 zł
-10%

Buty do wody Arena BOW JUNIOR

79,99 zł
-10%

Buty do wody Arena BOW

99,99 zł
-10%

Buty do wody Arena BOW JUNIOR

79,99 zł
-10%