Filtruj według
Producenci
Rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Czepki startowe

Niezmiennie rekomendujemy naszym klientom czepki startowe marki Arena. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz modele zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, różniące się przede wszystkim designem, ale też konstrukcją. Jeśli bierzesz udział w profesjonalnych zawodach, to zwróć uwagę na to, czy dany czepek startowy został zatwierdzony przez Światową Federację Pływacką, czyli FINA.

Kaptur Arena Icons Drying Hood

89,99 zł
-10%

Czepek pływacki Arena 3D Soft

129,99 zł
-10%

Czepek startowy Arena 3D ULTRA

59,99 zł
-10%

Czepki startowe: pływaj szybciej!

Czepki startowe istotnie różnią się od modeli rekreacyjnych. W tym przypadku głównym celem nie jest ochrona włosów przed kontaktem z chlorowaną wodą oraz zapewnienie higienicznych warunków w basenie. Chodzi o umożliwienie pływakowi poprawienia swoich wyników. Na pewnym poziomie wytrenowania przeszkodą na drodze do złamania kolejnej bariery czasowej nie są już umiejętności czy możliwości fizyczne, ale sprzęt. Zainwestuj w czepek startowy i przekonaj się, że tak niepozorna rzecz naprawdę potrafi zrobić różnicę.

Czym różnią się czepki startowe od zwykłych?

Czepki startowe przede wszystkim bardzo ściśle przylegają do głowy, dzięki czemu nie ma mowy o tym, aby powstała dodatkowa strefa oporu dla wody. Perfekcyjne dopasowanie do kształtu głowy gwarantuje mniej zmarszczeń, co z kolei przekłada się na lepszy poślizg w wodzie i bardziej opływową sylwetkę pływaka. Nie ma również ryzyka zbierania się powietrza pod powierzchnią czepka, a to także ma niebagatelny wpływ na komfort pływania oraz uzyskiwane wyniki.

Przykładem doskonałego czepka startowego jest model Arena 3D Race, który zgodnie z nazwą został wykonany w technologii 3D i zatwierdzony przez FINA. Wyróżnia się bardzo wysokim stopniem kompresji oraz elastycznością, dzięki czemu jest odporny na odkształcenia. Ciekawym i świetnie sprawdzającym się w praktyce rozwiązaniem jest wycięcie na karku, które znacząco poprawia komfort użytkowania.