Akcesoria do nauki pływania: gotowa lista zakupów

Czy wiesz, że według badań aż 1/3 Polaków nie umie pływać? Dotyczy to zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Umiejętność pływania to nie tylko bezpieczeństwo w wodzie, ale także znacznie większe możliwości aktywnego spędzania czasu, czy to na miejskim basenie, czy podczas wakacji. Stąd zachęcamy, aby szczególnie rodzice wcześnie zaczęli oswajać swoje pociechy z wodą i przekazali im tajniki pływania, ewentualnie zapisując maluchy do lokalnej szkółki.

W stawianiu pierwszych kroków w wodzie bardzo pomocne są różnego rodzaju akcesoria do nauki pływania. Inwestując w nie możesz przyspieszyć ten proces, zapewnić sobie lub dziecku wyższy poziom bezpieczeństwa i stopniowo doskonalić technikę. Które akcesoria warto kupić na dobry początek? Przygotowaliśmy dla Ciebie gotową listę.

Dlaczego warto wyposażyć dziecko (lub dorosłego) w akcesoria do nauki pływania?

Wiemy, że są przeciwnicy nauki pływania z wykorzystaniem różnego rodzaju akcesoriów. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyznawców tzw. starej szkoły, którzy twierdzą, że takie gadżety utrwalają złe nawyki i spowalniają robienie postępów. Nie możemy się z tym jednak zgodzić.

Akcesoria do nauki pływania to świetny sposób na to, aby przede wszystkim przełamać strach przed wodą, a ten u wielu osób jest bardzo silny. Dzięki różnego rodzaju akcesoriom można poczuć się o wiele pewniej w basenie, odważyć się do przepłynięcia kilku czy kilkunastu metrów i tym samym zobaczyć, że naprawdę nie ma się czego bać, a czas spędzony w wodzie może być naprawdę przyjemny.

Do najważniejszych zalet korzystania z akcesoriów do pływania zaliczymy:

  • O wiele wyższy poziom bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy to rodzice uczą dziecko pływać lub uczymy się samodzielnie;
  • Duży krok w stronę oswojenia się z wodą;
  • Możliwość spokojnego ćwiczenia techniki pływania;
  • Wiele akcesoriów ma formę zabawek, co na pewno zachęci dziecko do stawiania pierwszych kroków w wodzie;

Tyle teorii, czas na konkrety. W dalszej części artykułu omawiamy wybrane, szczególnie przydatne akcesoria do nauki pływania, w które zdecydowanie warto zainwestować.

Kamizelka do pływania

Na początek coś, co na pewno zainteresuje rodziców planujących rozpocząć wodne przygody ze swoimi dziećmi. Kamizelka do pływania to super akcesorium, które pozwoli Twojej pociesze oswoić się z wodą, gwarantując je przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Kamizelka jest wygodniejsza niż rękawki, świetnie sprawdzi się nie tylko w ramach nauki pływania, ale też zabaw w basenie czy w aquaparku.

Sprawdź kamizelkę do pływania w wersji dla dziewczynek i dla chłopców.

Koło do pływania

Czas na klasykę. Kto z nas nie uczył się pływać z wykorzystaniem dmuchanego koła? Dawniej były to dętki, dziś na szczęście mamy znacznie większy wybór i możemy zafundować dzieciom koła w fantazyjnych wariantach kolorystycznych.

Koło samo w sobie nie jest niezbędne do nauki, natomiast warto wykorzystać je na samym początku, gdy priorytetem jest oswojenie malucha z wodą.

Koło do pływania kupisz oczywiście w naszym sklepie internetowym.

Rękawki do pływania

Rękawki, nazywane również skrzydełkami do pływania, to doskonale znane akcesoria, które swoim dzieciom kupuje większość rodziców. Rękawki oczywiście nie pełnią funkcji ochrony przed ryzykiem utonięcia – nie ma mowy o tym, aby puścić w nich dziecko samo do głębokiego basenu.

Świetnie natomiast sprawdzają się na samym początku nauki, ułatwiając dziecku utrzymanie się na powierzchni wody pod czujnym okiem rodzica. Rękawki to super wybór do hotelowego basenu, aquaparku czy nawet do morza, o ile cały czas kontrolujemy nasze dziecko i nie pozwalamy mu się oddalić.

Rękawki do pływania są dostępne w stałej ofercie naszego sklepu online.

Deska do nauki pływania

Deska jest idealnym wyborem na czas, gdy dziecko ma już odwagę, by wskoczyć do wody bez żadnych zabezpieczeń i jest gotowe do rozpoczęcia pełnoprawnego treningu, z akcentem na doskonalenie pracy nóg. Taka deska zapewnia wyporność i ośmiela pociechę do pokonania kilku długości basenu.

Świetna deska do nauki pływania renomowanej marki Speedo jest dostępna w ofercie naszego sklepu internetowego – Twoje dziecko będzie nią zachwycone.

Kup akcesoria do nauki pływania w naszym sklepie internetowym

Skoro wiesz już, jakie akcesoria do nauki pływania są szczególnie polecane przez ekspertów Strefy Pływania, to czas najwyższy zrobić zakupy. Wszystko, co jest potrzebne zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym oswajającym się z wodą, kupisz w naszym sklepie internetowym.

Strefa Pływania rekomenduje akcesoria dwóch renomowanych marek, czyli niemieckiej Areny i australijskiego Speedo, które wyróżniają się bardzo dobrą jakością wykonania, trwałością, atrakcyjnym designem, a przy tym są dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Masz jeszcze chwilkę? W takim razie zajrzyj do innych artykułów poradnikowych na blogu Strefy Pływania. Dowiesz się z nich m.in., komu rekomendujemy zakup kąpielówek Speedo, kiedy i dlaczego warto stosować buty do kąpieli, a także czym jest baton proteinowy przed treningiem.