Słowo „kąpielówki” powoli staje się archaizmem językowym. Coraz mniej osób, a już zwłaszcza młodych, określa nim męski strój pływacki. Po części jest to spowodowane tym, że kąpielówki w klasycznym rozumieniu – czyli slipy – ustępują miejsca o wiele efektowniejszym (często też wygodniejszym) szortom pływackim, bokserkom i przede wszystkim jammerom. Nie oznacza to natomiast, że kąpielówki przestały znajdować się w kręgu zainteresowania producentów strojów kąpielowych. Wprost przeciwnie. Wiele renomowanych firm co roku wprowadza na rynek nowe modele, które całkiem nieźle się sprzedają. Dobrym przykładem będą tutaj kąpielówki Speedo, których szeroki wybór znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę na etapie zakupu stroju pływackiego? Wyjaśniamy to w naszym poradniku.

Kąpielówki Speedo – jakość jest na pierwszym miejscu

Zacznijmy od odpowiedzenia sobie na pytanie: dlaczego właściwie warto się zainteresować kąpielówkami Speedo? Chodzi przede wszystkim o ich bardzo wysoką jakość. Jeśli nie chcesz co kilka miesięcy wymieniać kąpielówek, a zamierzasz też z nich intensywnie korzystać na basenie, to zaufaj jakości australijskiej marki. Speedo to jeden z najbardziej renomowanych producentów akcesoriów pływackich na świecie. Stroje tej marki cieszą się znakomitą opinią, uchodzą za wyjątkowo trwałe, nie niszczą się w praniu i pod wpływem intensywnego użytkowania. Jest to więc wybór nawet na lata – prawdopodobnie prędzej wymienisz kąpielówki, ponieważ Ci się znudzą, niż z uwagi na ich zużycie. Przypomnijmy, że Speedo to jeden z najbardziej doświadczonych producentów w świecie pływania. Jest oficjalnym dostawcą sprzętu dla kadr narodowych Australii, cieszy się ogromną popularnością w USA i w Europie, w tym w Polsce. Od niedawna produkty Speedo możesz kupić również w naszym sklepie internetowym.

Lubisz się wyróżniać? Znajdziesz tutaj coś dla siebie

Dobrym powodem, aby zainteresować się kąpielówkami Speedo, jest ich niebanalna stylistyka. To akurat nic zaskakującego dla osób, które od lat „siedzą” w świecie akcesoriów pływackich i wiedzą, że czego jak czego, ale oryginalności australijskiej marce nie można odmówić. W ofercie kąpielówek i innych strojów pływackich Speedo znajdziesz modele, które na pewno pozwolą Ci się wyróżnić na basenie oraz na plaży. To super propozycja dla osób odważnych, mających dystans do siebie, a przede wszystkim chcących świetnie wyglądać i przyciągać spojrzenia innych.

Kąpielówki dla młodszych i starszych pływaków

Kąpielówki Speedo można podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  1. Kąpielówki męskie.
  2. Kąpielówki chłopięce.

Marka ma bardzo fajną ofertę chłopięcych strojów pływackich, która obejmuje nie tylko omawiane w tym artykule kąpielówki, ale też szorty kąpielowe czy zabudowane stroje z funkcją termiczną (ochrona przed zimnem – dobry wybór na wakacje nad Bałtykiem). Jeśli chodzi o męskie stroje treningowe, to tutaj marka Speedo również mocno się wyróżnia efektownym wzornictwem oraz jakością wykonania. Kąpielówki Speedo są naprawdę świetnym wyborem dla każdego ambitnego pływaka, który szuka wygodnego stroju do regularnych treningów, ale też na plażę, wakacje etc.

Te modele kąpielówek Speedo powinny przypaść Ci do gustu

Wybraliśmy kilka modeli kąpielówek Speedo, które od momentu wprowadzenia tego producenta do naszego sklepu internetowego, są wyjątkowo chętnie wybierane przez klientów Strefy Pływania. Spośród kąpielówek Speedo dla mężczyzn zwróć uwagę na modele:

  • TECH PNL 7 CM BRIEF– są to kąpielówki wykonane z nowej tkaniny ECO Endurance+, w 100% odpornej na chlor. Ultra wygodne, fantastycznie dopasowujące się do sylwetki.
  • ALV 5 CM BRIEF– te kąpielówki Speedo na pewno można rekomendować panom, którzy kipią poczuciem humoru i chcą być zauważeni na basenie czy na plaży. Zwróć uwagę na super wzór w flamingi.
  • ESSENTIALS END+ 7 CM BRIEF– klasyk klasyków, czyli bardzo męskie kąpielówki w świetnym kolorze, w których na pewno nie przejdziesz po plaży czy basenie niezauważony.

Spośród chłopięcych kąpielówek Speedo naszym klientom najbardziej przypadły do gustu modele DIGI ALV 6.5 CM BRIEF JUNIOR oraz klasyczne ESSENTIAL END+ BRIEF JUNIOR.

Komu szczególnie polecamy wybranie kąpielówek?

Kąpielówki oczywiście nie są dla każdego. Unikają ich głównie panowie, którzy nie grzeszą sylwetką i mają z tego powodu kompleksy. Można natomiast wymienić kilka grup pływaków, dla których klasyczne kąpielówki będą najlepszym wyborem. Mamy na myśli:

  • Ambitnych pływaków, którym zależy na zachowaniu pełnej swobody w trakcie treningu;
  • Osoby szlifujące technikę pływania, w czym nie powinien przeszkadzać żaden element stroju;
  • Panów, którzy szukają uniwersalnego stroju pływackiego, dobrego i na basen, i na plażę;

Przy okazji sprawdź też pozostałe produkty marki Speedo, którym bliżej przyjrzeliśmy się w osobnych artykułach na naszym blogu. Przeczytaj, czym wyróżniają się okulary pływackie Speedo oraz poznaj szeroką ofertę akcesoriów Speedo.