Okulary Swipe marki Arena: raz na zawsze zapomnij o parowaniu szkieł
22
wrz
0
Michał Ptak Nasz blog
Okulary Swipe marki Arena: raz na zawsze zapomnij o parowaniu szkieł

Większość pływaków zgodzi się, że nie ma nic bardziej irytującego, niż parowanie okularków. Daje się to we znaki zarówno podczas treningu, jak i tym bardziej zawodów, kiedy to na końcowy wynik wpływ mają nawet najdrobniejsze szczegóły. Parujące szkła znacząco obniżają komfort pływania, ograniczają widoczność i uniemożliwiają swobodne obserwowanie poczynań przeciwników. Nic dziwnego, że producenci okularów od wielu lat pracują nad ostatecznym rozwiązaniem tego problemu. Zdecydowanie najbliżej sukcesu jest marka Arena, która podbiła branżę serią okularów Swipe Anti Fog, czyli wykorzystujących unikalną technologię zapobiegającą parowaniu szkieł. Na czym to dokładnie polega? Komu można polecić zakup okularów pływackich z tą technologią? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Czym jest technologia Swipe Anti Fog?

Swipe Anti Fog to technologia opracowana przez markę Arena – jedną z najbardziej cenionych w branży producentów sprzętu i akcesoriów pływackich, w tym czepków czy pianek. Firma zrobiła furorę prezentując swoją kolekcję nieparujących okularów.

Technologia Swipe Anti Fog pozwala znacząco zredukować problem parowania okularków. Technologia ta zyskała ogromne uznanie zarówno wśród profesjonalistów i wyczynowych sportowców, jak i amatorów pływania z ambicjami. Na czym polega?

Okulary z technologią Swipe Anti Fog zapewniają aż dziesięciokrotnie dłuższą odporność na zjawisko parowania. W momencie, gdy zauważysz lekką mgiełkę po wewnętrznej stronie szkieł, zatrzymaj się, zdejmij okularki i włóż je do wody. Następnie pięciokrotnie przetrzyj je opuszkiem palca. Zwróć tylko uwagę na to, czy masz czysty palec, aby nie zabrudzić szkła np. kremem.

Cała procedura zajmie Ci dosłownie kilkanaście sekund, po czym powłoka zapobiegająca parowaniu zostanie ponownie aktywowana. Proste i bardzo skuteczne. Po aktywowaniu powłoki możesz kontynuować trening czy rywalizację mając pewność, że okulary nie zaczną parować przez długi czas. Kiedy Twoi przeciwnicy będą co chwilę tracić widoczność, Ty zyskasz nad nimi przewagę. Wszystko dzięki temu, że wybrałeś odpowiednie okulary.

Okulary z technologią Swipe Anti Fog są prawdopodobnie najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem problemu parowania. Nie da się tego zjawiska całkowicie uniknąć, natomiast można mu skutecznie przeciwdziałać. Technologia od Areny stanowi znakomitą, o wiele wygodniejszą i tańszą w zastosowaniu alternatywę chociażby dla powłok w sprayu.

Kiedy warto zainwestować w okulary z technologią Swipe Anti Fog?

Zawsze wtedy, gdy ponad wszystko cenisz sobie wysoki komfort w trakcie treningu, a tym bardziej rywalizacji sportowej. Okulary pływackie z technologią Swipe Anti Fog są rekomendowane właściwie każdemu, kto regularnie korzysta z basenu, pływa na otwartych wodach, uprawia triathlon. Dotyczy to także osób pływających rekreacyjnie, w tym dzieci i młodzieży.

Parowanie okularków jest bardzo denerwujące, zaburza plan treningowy, zmusza do częstego zatrzymywania się i czekania, aż szkła znów zapewnią odpowiednią widoczność. Przyznasz, że jest to kompletnie bez sensu. Dużo wygodniej będzie od razu zainwestować w okulary z technologią Swipe Anti Fog od Areny – zwłaszcza, że wbrew temu, co podpowiada Ci intuicja, nie są one wcale drogie.

W ofercie Areny, a tym samym naszego sklepu internetowego, znajdziesz okulary wykorzystujące technologię Swipe Anti Fog na zawody, jak i do uprawiania triathlonu. Kilka ciekawych propozycji omawiamy w dalszej części poradnika.

Zwróć uwagę na te nieparujące okulary

Przegląd okularów pływackich z technologią Swipe Anti Fog od Areny zacznijmy od modelu Cobra Tri Swipe MR. To jedne z najbardziej zaawansowanych okularów triathlonowych na świecie, zapewniające najlepszą ochronę przed parowaniem w historii.

Idealnie nadają się na zawody, jak również na trening. Będą też świetnym wyborem dla osób rekreacyjnie uprawiający pływanie na otwartych wodach. Poza wspomnianą technologią zapobiegającą parowaniu, okulary te doskonale dopasowują się do kształtu twarzy (w zestawie masz aż trzy wymienne mostki nosowe) oraz zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV 400.

Jeśli szukasz typowych okularów startowych, które nie będą Cię irytować ciągłym parowaniem, to koniecznie zainteresuj się modelem Cobra Core Swipe Mirror. To jedne z najpopularniejszych okularów dla wyczynowców w ofercie renomowanej firmy Arena. Możesz ich używać zarówno w basenie, jak i na otwartych wodach.

Zakrzywiony kształt soczewki zapewnia większe widzenie peryferyjne i przednie. W zestawie masz aż pięć wymiennych mostków nosowych, co gwarantuje brak problemów z perfekcyjnym dopasowaniem okularków do kształtu nosa i twarzy. Okulary są wyposażone w lustrzane soczewki, nie zawierają PCW i zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV 400.

Niezależnie od tego, na który model okularów z technologią Swipe Anti Fog ostatecznie się zdecydujesz, to na pewno będziesz zadowolony ze swojego wyboru. Czas najwyższy przestać męczyć się z denerwującym efektem parowania.