Deska pływacka – kiedy z niej korzystać? Dlaczego warto?
15
gru
0
Michał Ptak Nasz blog
Deska pływacka – kiedy z niej korzystać? Dlaczego warto?

Około 60 proc. Polaków deklaruje, że potrafi pływać. Zupełnie inne zdanie na ten temat mają profesjonalni ratownicy, którzy obserwują nasze poczynania w basenach, jeziorach czy w morzu. Gdyby uwzględniać prawidłową technikę pływania, to pewnie statystyki byłyby zatrważające – co też znajduje potwierdzenie w danych dotyczących liczby utonięć (rokrocznie bardzo wysokiej). Największym problemem jest to, że nie przykładamy odpowiednio dużej wagi do kwestii nauki pływania. Zwykle to rodzice odpowiadają za przekazanie tej umiejętności dzieciom, ucząc je złych nawyków i pokazując nieprawidłową technikę. Tymczasem wielu błędów można uniknąć sięgając po odpowiednie akcesoria. Jednym z nich jest deska pływacka. Kiedy i dlaczego warto z niej korzystać? Zajrzyj do naszego poradnika.

Około 60 proc. Polaków deklaruje, że potrafi pływać. Zupełnie inne zdanie na ten temat mają profesjonalni ratownicy, którzy obserwują nasze poczynania w basenach, jeziorach czy w morzu. Gdyby uwzględniać prawidłową technikę pływania, to pewnie statystyki byłyby zatrważające – co też znajduje potwierdzenie w danych dotyczących liczby utonięć (rokrocznie bardzo wysokiej). Największym problemem jest to, że nie przykładamy odpowiednio dużej wagi do kwestii nauki pływania. Zwykle to rodzice odpowiadają za przekazanie tej umiejętności dzieciom, ucząc je złych nawyków i pokazując nieprawidłową technikę. Tymczasem wielu błędów można uniknąć sięgając po odpowiednie akcesoria. Jednym z nich jest deska pływacka. Kiedy i dlaczego warto z niej korzystać? Zajrzyj do naszego poradnika.

Najlepszy wybór na początek nauki pływania

Pierwsze „kroki” w wodzie zawsze są trudne – niezależnie od tego, czy pływać uczy się osoba dorosła, czy może dziecko. Pojawia się naturalny, instynktowny strach przed utonięciem, co może nawet paraliżować ruchy i uniemożliwić poprawne wykonywania poleceń instruktora. Aby uniknąć takiej sytuacji warto sięgnąć po rozwiązania stworzone właśnie z myślą o efektywnej nauce pływania. W tym miejscu trzeba obalić popularny mit. Podobno deska pływacka spowalnia naukę, koduje złe nawyki w wodzie oraz powoduje, że osoba ucząca się pływać nie jest w stanie szybko się przełamać do pływania samodzielnego, bez asysty deski. To nie do końca prawda. Jeśli na etapie „z deską” wypracujemy poprawną technikę pracy nóg, to robienie dalszych postępów będzie o wiele łatwiejsze. Poza tym musimy pamiętać o jednym: jeśli osoba ucząca się pływać panicznie boi się wody, to nie ma siły, aby zmusić ją do puszczenia się krawędzi basenu. Może się zablokować i nic z tego już nie będzie. Dlatego o wiele rozsądniej jest sięgnąć po „wspomagacz” w postaci deski pływackiej, która przynajmniej pozwoli przełamać pierwszy strach, uniemożliwi wpadnięcie pod wodę i zmniejszy ryzyko zachłyśnięcia się. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Nauka pływania z deską jak najbardziej może przynosić szybkie efekty. Z doświadczenia wiemy, że nawet osoby umiejące pływać nagminnie popełniają szereg błędów w pracy nóg, co jest właśnie efektem braku przejścia etapu z deską. Jeśli go nie pominiemy, to dalsza praca nad techniką pracy rąk i tułowia będzie już tylko przyjemną formalnością.

Deska dla umiejących pływać? Jak najbardziej!

Paradoksalnie deska pływacka wcale nie jest akcesorium zarezerwowanym tylko dla osób początkujących. Czy wiesz, że z takich desek korzystają nawet… zawodowi pływacy? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ deski pływackie świetnie sprawdzają się do treningu oraz doskonalenia techniki i pracy na eliminowaniem błędów. Przykładem może być tutaj jedna z desek dostępnych w naszym sklepie internetowym – Arena Freeflow Pullboy. Jest to model przeznaczony do pracy na poprawą pozycji w wodzie. Można stosować tę deskę do treningu siły, wytrzymałości lub techniki pracy ramion. Dzięki hydodynamicznemu kształtowi deska nie spowalnia pływaka w wodzie. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś pływać z taką deską, to koniecznie musisz spróbować. To niepozorne akcesorium realnie przyczyni się do zwiększenia efektywności Twojego treningu, pozwalając Ci lepiej ćwiczyć technikę, szybciej rozbudować masę mięśniową oraz osiągać zamierzone rezultaty.

Deski do pływania świetnie sprawdzają się w naturalnych akwenach

Z jednym zastrzeżeniem: takich desek nie należy traktować, jako środków zabezpieczających przed utonięciem. Dlatego chcąc sprawić deskę np. dziecku, które dopiero uczy się pływać, trzeba stale kontrolować, co pociecha robi w wodzie i być gotowym do natychmiastowej reakcji. Deski pływackie bardzo fajnie sprawdzają się w naturalnych akwenach, ponieważ odciążają mięśnie i pozwalają pokonywać większe dystanse, a tym samym eksplorować wody np. podczas wycieczki snorkelingowej. Stanowią również dodatkowy element bezpieczeństwa (przy zastrzeżeniu tego, o czym napisaliśmy wcześniej). To świetny wybór na rodzinne wakacje nad morzem czy weekendowe wypady nad jezioro.

Sprawdź pozostałe akcesoria z oferty naszego sklepu internetowego

Strefa Pływania to jeden z największych sklepów online z akcesoriami pływackimi. Oferujemy przede wszystkim sprzęt niemieckiej marki Arena, który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania, atrakcyjnym designem oraz trwałością. Nie bez znaczenia jest również korzystna cena. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wszelkie akcesoria do pływania – zarówno w basenie, jak i w wodach otwartych, w tym do uprawiania triathlonu. Poza opisanymi już deskami są to także m.in. okulary pływackie – zwróć uwagę na modele dla dzieci, treningowe oraz startowe. Niezbędnym akcesorium pływackim są także czepki, których noszenia wymaga się na basenach publicznych, jak również w niektórych basenach hotelowych. Oferujemy bardzo wygodne czepki materiałowe oraz czepki silikonowe, które doskonale chronią włosy przed zamoczeniem oraz zmniejszają opory wody.Śmierć może nastąpić w nawet najmniej spodziewanym momencie. Zdarza się, że osoba, która od dłuższego czasu chorowała, wieczorem zasypia, ale rano już się nie budzi. Często bliscy otrzymują też tragiczną wiadomość w samym środku nocy, np. ze szpitala czy z domu opieki. Gdy śmierć następuje w godzinach nocnych, to szczególnie trudno jest podjąć jakieś decyzje mające wpływ m.in. na organizację pogrzebu. Jak się na to przygotować? O co warto wcześniej zadbać spodziewając się, że bliska osoba może odejść w każdej chwili? Zapraszamy do lektury poradnika przygotowanego przez Zakład Pogrzebowy Jakubisiak z Warszawy, w którym znajdą Państwo kilka cennych wskazówek.

Warto zawczasu wybrać firmę pogrzebową

Jeśli istnieje wysokie ryzyko, że bliska osoba odejdzie w ciągu kilku dni czy tygodni (np. ulegała ciężkiemu wypadkowi, jest w stanie agonalnym w wyniku wyniszczającej choroby), to najrozsądniej jest wcześniej wybrać firmę pogrzebową, która kompleksowo zajmie się organizacją pogrzebu. Dzięki temu wiadomość o śmierci nie będzie jednocześnie początkiem nerwowego poszukiwania zakładu pogrzebowego, o co trudno szczególnie w środku nocy. Unikną Państwo również uciążliwego nagabywania ze strony pracowników zakładów pogrzebowych, których samochody z dużym prawdopodobieństwem pojawią się czy to pod Państwa domem, czy szpitalem, w którym nastąpiła śmierć bliskiej osoby.

Bez nerwowych ruchów

Choć w chwili śmierci kogoś bliskiego bardzo trudno jest utrzymać nerwy na wodzy, to radzimy, aby nie podejmowali Państwo żadnych wiążących decyzji – zwłaszcza dotyczących wyboru zakładu pogrzebowego, jeśli nie zrobili Państwo tego wcześniej. Okoliczności nie sprzyjają trzeźwemu osądowi, przez co mogą Państwo kierować się nieodpowiednimi kryteriami wyboru firmy. W środku nocy nie załatwią też Państwo żadnych spraw urzędowych, dlatego trzeba z tym poczekać do rana. Jedyną kwestią, o którą należy zadbać, jest uzyskanie karty zgonu, którą wystawi lekarz stwierdzający zgon. Jeśli jednak śmierć nastąpiła w szpitalu, to taką kartę najpewniej otrzymają Państwo dopiero następnego dnia w sekretariacie oddziału szpitalnego. Powiadomienie zakładu pogrzebowego Niezależnie od tego, czy śmierć nastąpiła wieczorem, w środku nocy czy nad ranem, powinni Państwo powiadomić o tym fakcie wybraną wcześniej firmę pogrzebową. Właśnie po to zakłady udostępniają swoim klientom całodobowe numery alarmowe. Dzięki temu na miejsce przyjadą wykwalifikowani pracownicy, którzy nie tylko profesjonalnie zajmą się ciałem, przewożąc je do zakładowej chłodni, ale także udzielą Państwu niezbędnego wsparcia psychicznego i merytorycznego, podpowiadając, co należy teraz zrobić, aby rozpocząć przygotowania do pogrzebu. Nie czekamy do rana Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że w razie śmierci bliskiej osoby w domu nie należy zwlekać do rana z powiadomieniem o tym fakcie lekarza oraz firmy pogrzebowej. W pierwszej kolejności powinni Państwo zadzwonić pod numer 999 lub 112, aby wezwać karetkę – lekarz znajdujący się w jej obsadzie oficjalnie stwierdzi zgon i dopiero wtedy można przejść do etapu załatwiania kolejnych spraw związanych z organizacją pochówku. Czekanie z tym do rana tylko spotęguje cierpienie po stracie bliskiej osoby. Spodziewając się nadchodzącej śmierci kogoś bliskiego powinni Państwo zadbać o wcześniejsze załatwienie możliwie jak największej liczby spraw – w tym związanych z finansami, różnego rodzaju umowami oraz zobowiązaniami. Z kolei chcąc mieć pewność, że pogrzeb zostanie zorganizowany w sposób perfekcyjny, w pełni zgodny z Państwa oczekiwaniami, zapraszamy do współpracy z Zakładem Pogrzebowym Jakubisiak z Warszawy. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe w Warszawie Mokotów, Ochota, Ursynów i Śródmieście. Już teraz zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami oraz do zapoznania się z całą ofertą Zakładu Pogrzebowego Jakubisiak – obejmującą organizację zarówno uroczystości wyznaniowych, jak i świeckich.