Strój kąpielowy jednoczęściowy na basen: jakie są jego najważniejsze zalety?
25
sty
0
Michał Ptak Nasz blog
Strój kąpielowy jednoczęściowy na basen: jakie są jego najważniejsze zalety?

Wybór stroju na basen wydaje się być absolutnie kluczowy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Niestety, najczęściej górę biorą kwestie estetyczne, a niekoniecznie funkcjonalne. Dlatego regularnie spotykamy na basenie np. panie, którym bez przerwy rozwiązuje się górna część stroju i opada ramiączko, ale też panów non stop poprawiających za ciasne kąpielówki. To wszystko efekt nieprzyłożenia się do etapu, jakim jest wybranie dla siebie odpowiedniego stroju pływackiego. Jeśli chodzi o polecane przez nas modele, to paniom zwykle rekomendujemy strój kąpielowy jednoczęściowy – na basen jest to idealne rozwiązanie. Dlaczego? Najważniejsze zalety takiego stroju opisujemy w naszym poradniku.

Wybór stroju na basen wydaje się być absolutnie kluczowy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Niestety, najczęściej górę biorą kwestie estetyczne, a niekoniecznie funkcjonalne. Dlatego regularnie spotykamy na basenie np. panie, którym bez przerwy rozwiązuje się górna część stroju i opada ramiączko, ale też panów non stop poprawiających za ciasne kąpielówki. To wszystko efekt nieprzyłożenia się do etapu, jakim jest wybranie dla siebie odpowiedniego stroju pływackiego. Jeśli chodzi o polecane przez nas modele, to paniom zwykle rekomendujemy strój kąpielowy jednoczęściowy – na basen jest to idealne rozwiązanie. Dlaczego? Najważniejsze zalety takiego stroju opisujemy w naszym poradniku.

Jest bardzo wygodny

Zacznijmy od zalety, którą z pewnością doceni każda amatorka pływania – i to już po pokonaniu kilku długości basenu. Stroje kąpielowe jednoczęściowe na basen, jak na przykład bardzo popularny model od Areny W Basics Swim Pro Back One Piece charakteryzują się tym, że zapewniają wysoki komfort noszenia. Nic nie uwiera, nic nie odstaje, nic się nie wpija w ciało.

Taki kostium dobrze przylega do ciała, eliminując tym samym ryzyko zsuwania się podczas pływania. Możesz więc zapomnieć o kłopotliwych sytuacjach, gdy np. po wskoczeniu do basenu musisz w pośpiechu poprawiać ramiączko czy tym bardziej dół od stroju dwuczęściowego.

Łatwo się go zakłada i zdejmuje

Nie musisz się przy tym namęczyć, z czym zwykle mamy do czynienia w przypadku strojów dwuczęściowych. Ten wykonany z jednego fragmentu materiału założysz na siebie w ciągu dosłownie kilkunastu sekund, bez poprawiania i wiązania troczków. Kostium jednoczęściowy łatwo się też zdejmuje, dzięki czemu zaoszczędzisz czas po zakończeniu treningu.

Idealnie maskuje niedoskonałości figury

To bardzo ważny argument przemawiający za zakupem stroju kąpielowego jednoczęściowego na basen, szczególnie z punktu widzenia pań, które mają pewne kompleksy dotyczące swojego wyglądu. Jeśli Twoja figura nie jest idealna (lub tak Ci się wydaje), to zakładając kostium dwuczęściowy możesz się czuć mało komfortowo i mieć wrażenie, że wszyscy zwracają uwagę na Twoje boczki, fałdki na brzuchu czy rozstępy.

Strój jednoczęściowy maskuje takie niedoskonałości, pozwalając Ci poczuć się pewnie i nie myśleć o tym, że ktoś na pewno Ci się przygląda. Gdy natomiast treningi przyniosą oczekiwane efekty i uda Ci się pozbyć tłuszczyku oraz wyrzeźbić sylwetkę, to jednoczęściowy kostium pięknie podkreśli kształty Twojego ciała.

Jest uniwersalny

Nie chcesz kupować osobnych strojów kąpielowych na basen, na plażę czy do szaleństw w aquaparku? Model jednoczęściowy sprawdzi się w każdej z tych sytuacji. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli Ci poczuć się komfortowo i czerpać przyjemność z przebywania w wodzie tak podczas treningu, jak i wakacji.

Zauważ, że w naszym sklepie internetowym są dostępne nie tylko typowo sportowe stroje jednoczęściowe, ale również te, które śmiało można założyć na plażę i zrobić świetne wrażenie. Dobrym przykładem będzie tutaj jeden z naszych bestsellerów, czyli model W Marylin Halterneck One Piece C-Cup od Areny. Prezentuje się rewelacyjnie, jest bardzo kobiecy, pięknie uwydatnia biust, a przy tym zapewnia wysoki komfort noszenia i pływania.

Ułatwia pływanie

Ogromną zaletą strojów kąpielowych jednoczęściowych na basen jest to, że bardzo wygodnie się w nich pływa. Nie ma przypadku w tym, że profesjonalne zawodniczki korzystają niemal wyłącznie z kostiumów wykonanych z jednego kawałka materiału. Taka konstrukcja gwarantuje ścisłe przyleganie stroju do ciała, co minimalizuje opory wody, zapobiega też dostawaniu się jej pod kostium (co zawsze powoduje efekt hamulca).

Jeśli więc szukasz stroju treningowego, to zdecydowanie możemy Ci rekomendować właśnie zakup kostiumu jednoczęściowego, szczególnie takiego z wyższej półki, jak na przykład popularny model Areny W Sharon Wing Back One Piece C-Cup, zapewniający ochronę przed promieniowaniem UV, odporny na działanie chlorowanej i słonej wody, idealnie nadający się na basen oraz do pływania na otwartych wodach.

Pomaga w poprawianiu wyników

Twoim celem jest nie tylko rozruszanie się na basenie, ale też robienie ciągłych postępów i pokonywanie kolejnych barier czasowych? W takim razie wybór stroju kąpielowego jest dość oczywisty. Postaw na model jednoczęściowy, który nie będzie Cię w niczym ograniczać, a dzięki zmniejszeniu oporów wody pozwoli Ci kraść setne sekundy wraz z każdym kolejnym cyklem treningowym.

Jest estetyczny i schludny

Dla niejednej pani będzie to argument decydujący. Nie każda kobieta chce prezentować się na basenie wyzywająco i zwracać na siebie uwagę. Jeśli chodzisz popływać, a niekoniecznie marzysz o tym, aby skupiać na sobie wzrok innych ludzi (szczególnie mężczyzn), to postaw właśnie na model jednoczęściowy, zwłaszcza gładki i mocno zabudowany. Poczujesz się w nim bardzo komfortowo, kobieco, ale jednocześnie schludnie.