Wybierasz gogle do pływania dla dzieci? Skorzystaj z naszych wskazówek!

 

Każdy pływak zgodzi się, że gogle są niezbędnym akcesorium pływackim, bez którego trudno byłoby przeprowadzić efektywny trening, nie wspominając już o starcie w zawodach. Oczywiście w przypadku dzieci znacznie ważniejsze jest to, aby młody adept pływania nie odczuwał dyskomfortu podczas przebywania w wodzie, zwłaszcza chlorowanej, powodującej podrażnienia śluzówki i tak nieprzyjemne szczypanie oczu. Dlatego dobrze, że właśnie wybierasz gogle do pływania dla dzieci, które na pewno bardzo przydadzą się Twojej pociesze. Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Rzeczywiście, wybór jest bardzo szeroki, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, na co warto tutaj zwrócić szczególną uwagę. Podzielimy się również naszymi typami, jeśli chodzi o konkretne modele okularów na basen dla dziecka.

Dlaczego Twoje dziecko MUSI mieć gogle?

Gogle lub okulary do pływania dla dzieci (można stosować oba określenia) należą do grupy niezbędnych akcesoriów pływackich. Trudno byłoby sobie wyobrazić, aby dziecko rozpoczęło swoją przygodę z pływaniem bez posiadania takich okularków. Dlaczego? Ponieważ początkowa ekscytacja szybko mogłaby się zmienić w irytację i spowodować, że pociecha zacznie unikać wizyt na basenie. W przypadku dzieci okulary pływackie pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Dzięki nim młody adept pływania nie doświadcza nieprzyjemnego szczypania oczu w wyniku kontaktu z chlorowaną wodą. To duża zaleta. Dziecko, które cieszy się pływaniem i nie musi co chwilę przecierać oczu ręcznikiem, o wiele szybciej robi postępy techniczne, a to zwiększa szansę na to, że pływanie stanie się jego ulubioną formą aktywności. Często rodzice wychodzą z błędnego założenia, że początkowo wizyty na basenie mają być po prostu zabawą i sposobem na oswojenie się dziecka z wodą, dlatego nie ma potrzeby kupować mu okularków. Nic bardziej mylnego. Już na tym etapie dziecko powinno korzystać z gogli, ponieważ dzięki nim nawet tylko pluskając się w wodzie nie będzie narzekać na szczypanie oczu. Unikniemy w ten sposobów ryzyka, że dziecko w pewnym momencie się zablokuje, przestraszy wody i na tym zakończy się jego przygoda z basenem. Okularki juniorskie są również niezbędne już na etapie doskonalenia nauki pływania. Bez nich dziecko nie będzie w stanie komfortowo zanurzać głowy, co jest ważnym elementem techniki pływackiej w większości stylów – włącznie z popularną żabką czy kraulem. Dziecko musi widzieć, co znajduje się przed nim, aby w odpowiednim momencie wykonać nawrót bez konieczności wynurzania się spod wody. Jeśli więc masz wątpliwości, czy Twoje dziecko potrzebuje gogli do pływania, to chyba ostatecznie je rozwialiśmy. Nie jest to duży wydatek, dlatego nawet jeśli pociecha dopiero zaczyna i nie masz pewności, czy pływanie jej się spodoba, to i tak warto zainwestować w porządne okularki. Pytanie tylko: jakie wybrać?

To muszą być gogle do pływania dla dzieci!

Zacznijmy od oczywistości, jednak warto wyraźnie podkreślić, że dziecko potrzebuje gogli juniorskich. Nie kupuj mu okularków dla dorosłych licząc na to, że „będą na zapas”. Zupełnie mija się to z celem, ponieważ jeśli gogle będą dziecku za duże, to nie spełnią swojej funkcji – po prostu wyrzucisz pieniądze w błoto. Na dobry początek zajrzyj więc do naszego sklepu i sprawdź okulary do pływania dla dzieci, czyli te z kategorii Junior. Są to modele dopasowane do fizjonomii najmłodszych pływaków, dodatkowo oferujące możliwość regulacji, dzięki czemu powinny posłużyć nawet kilka lat. Jeśli dziecko zrobi duże postępy, to w pewnym momencie (w wieku nastoletnim) i tak będzie potrzebować innych okularków, lepiej dopasowanych do jego stylu pływania oraz poziomu umiejętności (powoli trzeba się będzie zacząć rozglądać np. za okularkami startowymi).

Sprawdź polecane modele gogli do pływania dla dzieci

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bardzo szeroki wybór okularków pływackich dla dzieci. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji wyselekcjonowaliśmy te modele, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród naszych klientów oraz mają rekomendację ekspertów Strefy Pływania:

  • Oblo Junior – podstawowy model w bardzo atrakcyjnej cenie, który szczególnie polecamy na początek przygody z pływaniem. Oblo Junior od Areny to gogle w formie maski, świetnie chroniące oczy dziecka przed zachlapaniem również podczas zabawy w wodzie.
  • Spider Kids – to model przeznaczony dla początkujących adeptów pływania (w wieku od 2 do 6 lat), którzy chcą robić szybkie postępy. Zwróć uwagę na rewelacyjną stylistykę oraz bardzo łatwe dopasowanie okularków do kształtu twarzy dziecka.
  • Sprint Junior – kolejny świetny model od Areny przeznaczony dla starszych dzieci, które potrafią już pływać, natomiast teraz skupiają się na doskonaleniu techniki i osiąganiu coraz lepszych wyników w wodzie.

Wybierz gogle do pływania dla dzieci zgodnie z naszymi wskazówki i kup je w naszym sklepie internetowym. Oferujemy wyłącznie produkty wysokiej jakości, uznanych marek, z gwarancją szybkiej dostawy pod wskazany adres.