TOP 9 akcesoriów basenowych, w które warto zainwestować

 

Akcesoria basenowe to bardzo szeroka kategoria produktów, obejmująca wszystkie rzeczy mniej lub bardziej przydatne podczas uprawiania pływania. Każdy, kto wkręci się w ten sport, powinien stopniowo uzupełniać swoje wyposażenie, szczególnie o te akcesoria basenowe, które realnie poprawiają komfort pływania i umożliwiają osiąganie coraz lepszych wyników treningowych. Nie ważne, czy pływasz jeden, dwa czy pięć razy w tygodniu – koniecznie sprawdź nasz ranking TOP 9 akcesoriów basenowych, które przydadzą się każdemu pływakowi.

Czepki

Nie mogliśmy otworzyć naszego rankingu żadnym innym akcesorium pływackim. Czepki to obowiązkowy element wyposażenia każdej osoby korzystającej z publicznych basenów – większość zarządców wymaga zasłaniania włosów z przyczyn higienicznych. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób korzysta z czepków także podczas kąpieli w morzu czy w jeziorze. Tutaj najczęstszą motywacją jest chęć zabezpieczenia kosmyków przed bezpośrednim kontaktem z wodą, zwłaszcza słoną.

Okulary

Okulary pływackie stanowią bardzo ważne wyposażenia pływaka, nawet zupełnie początkującego, w tym dziecka. Nie tylko chronią one oczy przed zalaniem i w konsekwencji szczypaniem, ale także umożliwiają komfortowe obserwowanie tego, co dzieje się na torze i pod wodą, co z kolei minimalizuje ryzyko np. wypadków i konfliktów. Markowe okulary do pływania nie są drogie, dlatego bez wątpienia warto się w nie od razu wyposażyć.

Plecak/torba

Plecaki czy torby na basen to spore ułatwienie dla osoby, która regularnie organizuje sobie treningi pływackie. Po pierwsze: przenoszenie wszystkich akcesoriów w torbie/plecaku jest o wiele łatwiejsze niż np. w worku na zakupy. Po drugie: nie ma co ukrywać, że chodzi też o względy estetyczne. Po trzecie: takie torby i plecaki posiadają mnóstwo kieszonek, które umożliwiają utrzymanie porządku i łatwe odszukanie potrzebnych akcesoriów. Poza tym np. markowe plecaki na basen są wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci, dzięki czemu można w nich bez obaw przenosić np. mokry ręcznik. Rada Jeśli szukasz czegoś bardzo poręcznego i zajmującego mało miejsca, to fajną opcją dla Ciebie będzie worek na basen.

Ręcznik

Nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu, ponieważ jakoś trzeba wytrzeć ciało po wyjściu z wody, prawda? Jest to nie tylko kwestia komfortu, ale również higieny. Ręcznik przyda się po wzięciu prysznica, który – tylko przypominamy – należy wziąć przed i po każdym treningu pływackim. W naszym sklepie internetowym znajdziesz ręczniki na basen wykonane z bardzo chłonnego materiału, które po złożeniu zajmują mało miejsca i bez problemu mieszczą się w standardowej torbie, worku czy plecaku. Są przy tym lekkie, co ma znaczenie dla osób np. dobiegających na trening czy dojeżdżających na basen rowerem.

Bidon

Warto go mieć, ponieważ jego zakup powinien Cię zmotywować do regularnego uzupełniania płynów w trakcie treningu. Mnóstwo osób niestety kompletnie o tym zapomina, a część wychodzi też z założenia, że skoro nie chce im się pić, to nie ma potrzeby sięgania po wodę czy izotonik. Nic bardziej mylnego. Zainwestuj w praktyczny, szczelny bidon, który możesz postawić tuż przy niecce basenu i mieć łatwy dostęp do płynów.

Deska

Deski do nauki pływania świetnie sprawdzają się na samym początku przygody z tym pięknym sportem. Są szczególnie przydatne dla dzieci, ale też dla osób dorosłych, które odczuwają spory lęk przed wodą. Co ciekawe, deski mogą być wykorzystywane do doskonalenia techniki pływania przez osoby, którym wydaje się, że ich styl jest już perfekcyjny.

Wiosełka

Być może widziałeś kiedyś osobę trenującą w takich charakterystycznych wiosełkach. To nie jest żadna zabawka, ale narzędzie do doskonalenia techniki oraz zwiększania efektywności treningu pływackiego. Jeśli więc czujesz, że czas już zrobić kolejny krok do przodu i wskoczyć na wyższy poziom pod względem np. osiąganych czasów, to zainwestuj w wiosełka pływackie.

Płetwy

Wbrew pozorom przydają się nie tylko na otwartych wodach, np. podczas nurkowania czy snorkelingu. Płetwy wykorzystuje się także w basenie, a celem jest oczywiście doskonalenie techniki pływania oraz zintensyfikowanie treningu nóg. Bardzo popularne są również płetwy do fitnessu.

Zatyczki

Na dłuższą metę trudno jest się bez nich obejść. W życiu pływaka zawsze przychodzi taki moment, kiedy warto już sięgnąć po zatyczki czy to do nosa, czy do uszu – dzięki nim znacząco podnosi się komfort treningu. Zatyczki rekomendujemy również osobom pływającym amatorsko, a także rodzicom, które chcą przekonać do basenu swoje pociechy. Poznałeś 9 najbardziej przydatnych akcesoriów basenowych, w które bez wątpienia powinieneś się wyposażyć – niekoniecznie od razu, niektóre z nich możesz dokupić później w zależności od tego, czy uznasz, że rzeczywiście mogłyby Ci się przydać. Nie są to jednak wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie internetowym. Sprawdź także pozostałe akcesoria na basen, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.