Na naszym blogu sporo miejsca poświęcamy omawianiu akcesoriów i strojów pływackich dla dorosłych. Czas zatem przyjrzeć się temu, co czołowi producenci przygotowali z myślą o najmłodszych adeptach pływania. Coraz więcej dzieci chce uprawiać ten sport, a to może tylko cieszyć – w końcu pływanie jest znakomitą formą aktywności fizycznej, pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, a uzupełnione odpowiednią dietą także zrzucić zbędne kilogramy (pamiętajmy o epidemii otyłości wśród dzieci). Jeśli Twoje dziecko pływa lub dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem, to na pewno zwiększysz jego motywację podarowując mu odpowiedni strój. Jest tutaj w czym wybierać, o czym możesz się przekonać zaglądając do sklepu internetowego Strefy Pływania. Aby ułatwić Ci poszukiwania przygotowaliśmy artykuł, w którym sprawdzamy najciekawsze propozycje producentów w kategorii strojów pływackich dla dzieci.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając strój pływacki dla dziecka?

Najważniejszym kryterium wyboru stroju pływackiego dla dziecka jest jego jakość. Naprawdę warto tutaj zainwestować w strój renomowanej marki, którego dziecko – napiszmy to wprost – nie będzie się wstydzić. Markowe stroje wcale nie są takie drogie, spokojnie da się znaleźć porządny produkt w cenie kilkudziesięciu złotych. Kolejną kwestią jest to, aby strój podobał się samemu zainteresowanemu. Zawsze zachęcamy do tego, by zaprosić dziecko do wyboru stroju – zwłaszcza, jeśli pociecha jest już w wieku nastoletnim i design zaczyna mieć dla niej bardzo duże znaczenie. Stroje pływackie dla dzieci różnią się także ze względu na przeznaczenie, a tym samym krój i sposób wykonania. Zupełnie inny strój jest potrzebny dziecku, które chodzi na basen wyłącznie w ramach lekcji WF-u, ewentualnie raz w tygodniu odwiedza pływalnię z rodzicami, inny natomiast dziecku, które traktuje pływanie bardzo poważnie, intensywnie trenuje i regularnie bierze udział w zawodach.

Stroje do rekreacji i zwykłego treningu

Jeśli Twoje dziecko jest na etapie nauki pływania, uczęszcza na basen w szkole lub raz na jakiś czas wybiera się na pływalnię w ramach urozmaicenia aktywności fizycznej, to ufunduj mu standardowy strój kąpielowy. Wybór jest bardzo duży, a wszystko zależy od dostępnego budżetu oraz oczywiście od płci dziecka. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla Twojej pociechy w ofercie naszego sklepu internetowego. Zacznijmy od strojów dziewczęcych. Tutaj wyraźnie widać, że producenci stawiają na komfort, ale także na atrakcyjny design, w czym przoduje rekomendowana przez nas niemiecka Arena. Jeśli szukasz stroju pływackiego dla córki, to mamy kilka fajnych propozycji:

 1. Strój kąpielowy Arena G BASICS JUNIOR SWIM PRO.
 2. Strój kąpielowy Arena G SOUL JUNIOR SWIM PRO.
 3. Strój kąpielowy Arena G REN TWO PIECES.

W kategorii strojów dla dziewczynek dominują modele w fantazyjnych wersjach kolorystycznych, zarówno jedno-, jak i dwuczęściowe. Jeśli chodzi o stroje chłopięce, to wybór również jest całkiem spory. Dostępne są klasyczne kąpielówki, jak i szorty czy bardzo lubiane przez chłopców jammery (nieco dłuższe spodenki, ściśle przylegające do ciała). Oto kilka propozycji z oferty naszego sklepu internetowego:

 1. Spodenki treningowe Arena B SWIM JAMMER JUNIOR PLACEMENT.
 2. Szorty kąpielowe Arena B SLOGAN JUNIOR SHORT.
 3. Kąpielówki Arena B SLIPSTREAM JUNIOR BRIEF.

Pokaż te propozycje dziecku i wspólnie wybierzcie coś dla niej lub dla niego.

Stroje startowe dla dzieci

Stroje startowe to oczywiście propozycja dla dzieci, które nie tylko doskonale opanowały technikę pływania, ale też robią z tego użytek podczas zawodów. Twoje dziecko ma zadatki na zawodowego pływaka? Kocha ten sport, nie wyobraża sobie bez niego życia, intensywnie trenuje, aby jeszcze poprawić osiągane wyniki? Możesz mu w tym pomóc fundując najwyższej jakości strój startowy – to świetny pomysł na prezent! W ofercie naszego klepu internetowego znajdziesz zarówno stroje startowe dziewczęce, jak i chłopięce. Zacznijmy od tych pierwszych, spośród których chcemy wyróżnić trzy bardzo efektowne modele Areny:

 1. Strój startowy Arena G PWSKIN ST 2.0 FBSLOB JUNIOR.
 2. Strój startowy Arena G PWSKIN ST 2.0 FBSLOB JUNIOR w czarnej wersji kolorystycznej.
 3. Strój startowy Arena G PWSKIN ST 2.0 JUNIOR w fantazyjnej wersji kolorystycznej, z efektownym printem.

Jeśli natomiast chodzi o stroje startowe chłopięce, to w tej kategorii dominują znakomicie wykonane jammery, w których Twój syn poczuje się bardzo komfortowo, jakby były jego drugą skórą. Sprawdź chociażby te modele:

 1. Strój startowy Arena B PWSKIN ST 2.0 JAMMER JUNIOR w limonkowej wersji kolorystycznej.
 2. Strój startowy Arena B PWSKIN R-EVO ONE JAMMER JUNIOR.
 3. Strój startowy Arena B POWERSAKIN ST 2.0 JAMMER JUNIOR z bardzo efektownym printem.

Dodajmy również, że wszystkie dziecięce stroje startowe marki Arena, które kupisz w naszym sklepie internetowym, zostały zaaprobowane przez FINA, czyli Światową Federację Pływacką. Dzięki temu młody sportowiec może wziąć udział w takim stroju w dowolnych oficjalnych zawodach, również rangi międzynarodowej.