Stroje na basen, czyli co wybrać, by czuć się komfortowo podczas treningu?

 

Kompletując zestaw akcesoriów na basen zwykle najwięcej uwagi poświęcamy dobraniu odpowiedniego stroju. Teoretycznie najmniej problemów mają z tym panowie, których dylemat zwykle sprowadza się do wyboru między slipami a szortami/bokserkami. Panie natomiast chcą nie tylko czuć się komfortowo, ale też nieźle się prezentować, co automatycznie wydłuża proces decyzyjny. Stroje na basen są dostępne w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i fasonach, dzięki czemu właściwie każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy przegląd najpopularniejszych rozwiązań oferowanych przez producentów strojów pływackich.

Stroje na basen dla kobiet – wygodne, a przy tym efektowne

Jeśli chodzi o kobiece stroje na basen, to możemy podzielić je na dwie podstawowe kategorie, czyli:

  • stroje jednoczęściowe oraz
  • stroje dwuczęściowe.

Wybór tak naprawdę zależy od Twoich preferencji, przy czym powinnaś zwrócić uwagę na fakt, iż profesjonalne pływaczki stosują wyłącznie stroje jednoczęściowe. Nie jest to oczywiście przypadek – taki strój znacząco minimalizuje efekt oporu wody, co pozwala osiągać lepsze rezultaty. W trakcie pływania rekreacyjnego ma to znacznie mniejsze znaczenie, ale jeśli jesteś ambitną pływaczką, chcesz stale podnosić swoje umiejętności, doskonalić technikę i regularnie bić rekordy życiowe, to prędzej czy później i tak zainwestujesz w dobry strój jednoczęściowy.

Wybór jednoczęściowych strojów na basen dla kobiet jest bardzo duży. Nie ulegaj jednak złudzeniu, że różnią się one wyłącznie designem czy krojem. W rzeczywistości producenci oferują nam tutaj modele zarówno dla pływaczek rekreacyjnych, jak i wyczynowych.

Jeśli chodzi o najtańsze markowe stroje jednoczęściowe dla pań, to śmiało możemy polecić całą kolekcję marki Arena. Ciekawym i niedrogim wyborem będzie chociażby popularny model Basics Swim Pro Back One Piece, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. Ten damski strój na basen jest niezwykle wygodny, zapewnia ochronę UV, jest odporny na działanie chloru i słonej wody, więc możesz go używać zarówno w basenie, jak i w morzu. Elastyczny materiał dobrze dopasowuje się do kształtu kobiecego ciała, podkreślając jego atuty, ale jednocześnie dyskretnie maskując niedoskonałości figury.

Jeśli szukasz czegoś z najwyższej półki, to koniecznie zainteresuj się topowym modelem stroju na basen z oferty Areny, czyli W Crazy Milkshake X Criss Cross Back One Piece. Jego atutem jest nie tylko świetny, bardzo oryginalny design, ale przede wszystkim rzadko spotykany komfort noszenia. Strój posiada cienkie ramiączka i otwarte plecy, co zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Bardzo fajnie sprawdzi się więc zarówno do pływania, jak i aquaerobiku. Dodatkowo strój jest w 100% odporny na chlor, zapewnia przy tym ochronę UV UPF 50+ i jest wykonany z szybkoschnącego materiału.

Jeśli preferujesz jednak dwuczęściowe stroje na basen dla kobiet, to naszą propozycją będzie W Ren Two Pieces od Areny. To popularny, bardzo estetycznie wykonany i super wygodny strój, który idealnie nadaje się do pływania rekreacyjnego i zabaw w wodzie np. z dzieckiem. Strój jest odporny na działanie chloru i słonej wody, a także zapewnia ochronę UV. Został wykonany z elastycznego, szybkoschnącego i bardzo komfortowego materiału MaxFit, dzięki czemu ładnie dopasowuje się do ciała i podkreśla atuty figury.

Stroje na basen dla mężczyzn – wygoda czy efektywny trening?

Wbrew obiegowej opinii panowie także chcą dobrze prezentować się na basenie i potrafią być bardziej wybredni na etapie wyboru odpowiedniego stroju niż panie. Producenci dobrze o tym wiedzą, dlatego na rynku znajdziemy dziś męskie stroje na basen w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i graficznych, a także krojach.

Męskie stroje basenowe można podzielić na trzy podstawowe kategorie:

  • slipy
  • bokserki (w wariancie krótkim i dłuższym),
  • szorty.

Na którą opcję powinieneś się zdecydować? Tutaj obowiązuje dokładnie ta sama zasada, co w przypadku strojów dla pań. Najpierw określ preferowaną przez siebie formę aktywności na basenie. Jeśli jest to pływanie typowo rekreacyjne, mniejsze znaczenie ma dla Ciebie uzyskiwanie jak najlepszych wyników, za to chcesz czuć się komfortowo i niekoniecznie mieć na sobie skąpe slipy, to na pewno możemy polecić klasyczne bokserki – byle były dopasowane do ciała. Fajny model – Square Cut Drag - ma w swojej ofercie Arena. Te bokserki równie dobrze sprawdzą się na basenie, jak i na plaży.

Slipy pływackie są naturalną propozycją dla panów, którzy na basen przychodzą w jednym celu: aby odbyć solidny trening. Nie zapewniają one tak dobrej opływowości ciała, jak dłuższe szorty, ale są bardzo wygodne, lekkie, praktycznie niewyczuwalne na ciele. Zwróć uwagę chociażby na model Slipstream Brief od Areny.

Długie szorty pływackie, idealnie dopasowujące się do ciała, to z kolei propozycja dla pływaków walczących o urwanie każdej setnej sekundy. Zapewniają one lepszy poślizg w wodzie, a do tego są na tyle uniwersalne, że możesz ich używać także na otwartych wodach. Polecamy popularny model z oferty Areny – M Shadow Jammer dostępny w różnych wariantach kolorystycznych.