Pływanie zyskuje na popularności, również wśród najmłodszych, co musi cieszyć. Jest to przecież jedna z najefektywniejszych i najbardziej korzystnych dla organizmu form aktywności fizycznej. Coraz więcej dzieci uczęszcza na zajęcia pływackie w ramach lekcji wychowania fizycznego, nie brakuje też takich, które chodzą na basen z rodzicami czy należą do lokalnych klubów pływackich. Brawo! Jeśli także masz w domu zapalonego pływaka, to na pewno chcesz mu stworzyć optymalne warunki do uprawiania tego sportu i robienia regularnych postępów. Ważnym krokiem w tym kierunku jest zainwestowanie w porządny strój. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się markowe stroje kąpielowe sportowe dla dzieci, a w tym poradniku podpowiadamy, czym warto się kierować przy wyborze konkretnego modelu.

Czym się różni strój sportowy od „zwykłego”?

Sportowe stroje pływackie przede wszystkim są przeznaczone dla tych dzieci, które już doskonale opanowały sztukę pływania i teraz pracują nad szlifowaniem techniki poszczególnych stylów. Takie stroje charakteryzują się tym, że ściśle przylegają do ciała i są wykonane z materiału minimalizującego opory podczas pływania. W efekcie rzeczywiście pozwalają uzyskiwać lepsze czasy, redukują również zmęczenie mięśni. Technologie, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych pływaków, dziś są coraz częściej stosowane do produkcji również dziecięcych strojów sportowych. To najlepiej pokazuje, jak rośnie zainteresowanie pływaniem wśród najmłodszych. Chcąc stworzyć dziecku warunki do komfortowego treningu i kto wie, może wychować przyszłego mistrza, warto zainwestować w porządny strój. Charakterystyczne dla strojów kąpielowych sportowych dla dzieci jest również to, że zapewniają bardzo wysoki komfort noszenia, są prawie niewyczuwalne na ciele, a więc eliminują potencjalne problemy rzutujące na efektywność treningu pływackiego.

Komu można polecić stroje kąpielowe sportowe dla dzieci?

Stroje sportowe, jak sama nazwa wskazuje, są dedykowane dzieciom uprawiającym pływanie na poważnie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taki strój również początkującemu pływakowi, natomiast na tym etapie dziecko raczej nie wykorzysta przewagi, jaką daje strój z wysokiej półki. Zainwestowanie w strój kąpielowy sportowy dla dziecka szczególnie rekomendujemy rodzicom, których dzieci:

  • trenują pływanie w klubie,
  • bardzo dobrze opanowały podstawy pływania i teraz będą doskonalić technikę,
  • biorą udział w zawodach pływackich,
  • są zapalonymi pływakami, chcą robić postępy i osiągać coraz lepsze czasy,
  • wiążą swoją sportową przyszłość właśnie z pływaniem.

Jeśli brzmi znajomo, to wiesz już, że warto rozejrzeć się za sportowym strojem dla dziecka – to może być świetny pomysł na prezent. W dalszej części poradnika omówimy kilka ciekawych propozycji dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego.

Strój kąpielowy sportowy dla dziewczynki

W kategorii dziewczęcych strojów kąpielowych sportowych znajdziemy zarówno modele dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe. Wybór warto uzależnić nie tylko od wieku dziecka, ale też od jego preferencji odnośnie do designu czy wygody. Strefa Pływania rekomenduje stroje znanej, cenionej marki Arena. Niemiecki producent ma w swojej ofercie wiele modeli strojów dziewczęcych, w tym przeznaczonych do intensywnego treningu czy brania udziału w zawodach. Są dostępne w szerokim wyborze fantazyjnych wariantów kolorystycznych, które przypadną do gustu zarówno dziewczynce, jak i dorastającej nastolatce. Oto kilka wybranych przez nas propozycji:

Sprawdź też pozostałe propozycje w kategorii dziewczęcych strojów kąpielowych sportowych.

Strój kąpielowy sportowy dla chłopca

Jeśli masz syna, który kocha pływanie i nie odpuści żadnego treningu, to inwestycja w porządny strój kąpielowy wydaje się być oczywistością. Wśród chłopięcych strojów także jest w czym wybierać. Oferta producentów obejmuje zarówno klasyczne slipki, jak i szorty czy bardzo popularne wśród młodych adeptów pływania jammery. Oto kilka propozycji, którymi warto się zainteresować na etapie poszukiwań stroju sportowego dla chłopca:

Pozostałe propozycje z kategorii chłopięcych strojów kąpielowych sportowych znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Wybierając strój dla dziecka zwróć uwagę na jakość wykonania. Na tym naprawdę nie warto oszczędzać. Markowe stroje są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też wykorzystują najnowocześniejsze technologie zwiększające komfort pływania, co jest bardzo ważne na etapie doskonalenia techniki. Tradycyjnie rekomendujemy stroje marki Arena, do której jakości mamy pełne zaufanie.