Stroje do pływania - jaki wybrać dla siebie?

Stroje do pływania to bardzo obszerna kategoria produktów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybór był mocno ograniczony i sprowadzał się w zasadzie tylko do strojów jednoczęściowych dla pań i slipek lub bokserek dla panów. Dziś możemy przebierać zarówno w krojach, jak i wariantach kolorystycznych.

Stroje do pływania to bardzo obszerna kategoria produktów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybór był mocno ograniczony i sprowadzał się w zasadzie tylko do strojów jednoczęściowych dla pań i slipek lub bokserek dla panów. Dziś możemy przebierać zarówno w krojach, jak i wariantach kolorystycznych.

Warto natomiast zaznaczyć, że szeroki wybór strojów pływackich nie wynika wyłącznie z mody i chęci wyróżnienia się producentów. Chodzi tutaj także o to, aby zaproponować pływakom stroje idealnie wpisujące się w ich potrzeby i preferencje, między innymi ze względu na umiejętności pływackie, ulubiony styl oraz ogólnie formę spędzania czasu na basenie. Jaki strój pływacki będzie najlepszy dla Ciebie? W podjęciu decyzji powinien Ci pomóc nasz poradnik.

Stroje do pływania dla pań

Fanki pływania naprawdę mają w czym wybierać. Jeśli na basenie lubisz się czuć nie tylko komfortowo, ale też mieć świadomość, że świetnie wyglądasz, to na pewno znajdziesz w naszej ofercie odpowiedni strój, który podkreśli atuty Twojej figury, zamaskuje niedoskonałości oraz idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania estetyczne.

Zacznijmy od klasycznych strojów jednoczęściowych. Za przykład mogą nam posłużyć takie modele z oferty niemieckiej marki Arena, jak MAKINAS HIGH czy W FOGO ONE PIECE. Cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientek naszego sklepu internetowego.

Dla kogo klasyczny jednoczęściowy strój do pływania?

dla pań, które przede wszystkim stawiają na komfort,
dla pań, które chodzą na basen głównie w celach treningowych,
dla pań, które mają już świetną technikę i kondycję, natomiast teraz chcą zyskać kolejne setne sekundy dzięki odpowiedniemu strojowi,
dla pań, które niekoniecznie chcą odkrywać spore fragmenty ciała na basenie.

Idźmy dalej. Tym razem na tapetę bierzemy dwuczęściowe stroje do pływania dla pań. Wbrew pozorom sprawdzają się one nie tylko na plaży czy na leżaku przy hotelowym basenie, ale też w okolicznościach treningowych. Wiele pań po prostu woli stroje dwuczęściowe, ponieważ łatwiej się je zakłada i korzystniej w nich wygląda. Przykładem może być jeden z naszych bestsellerów, czyli ANIBA WMNS od Areny. Jeśli wolisz dół z wysokim stanem, to sprawdź model PAOLA WMNS.

Dla kogo dwuczęściowy strój do pływania?

dla pań, które chcą połączyć wygodę z efektownym wyglądem,
dla pań, które cenią sobie wygodę,
dla pań, które szukają uniwersalnego stroju, nie tylko na basen, ale też na plażę.

Można również wyróżnić stroje do pływania dla pań, które łączą w sobie cechy obu opisanych wyżej wariantów. Z jednej strony rewelacyjnie się prezentują, a z drugiej idealnie sprawdzają podczas intensywnego treningu i mogą być noszone także na plaży czy użytkowane w morzu. Przykładem będzie model W ANNA WING BACK ONE PIECE od Areny, który zapewnia ochronę UV i ma fantastyczny design.

Z pełną ofertą damskich strojów treningowych zapoznasz się w naszym sklepie internetowym. Oferujemy stroje renomowanej niemieckiej marki Arena, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, komfortem noszenia oraz odpornością na promieniowanie UV i tym samym na utratę kolorów.

Stroje do pływania dla panów

Panowie także mają w czym wybierać – zarówno na poziomie kolorystyki/designu, jak i funkcjonalności oraz komfortu.

Na początek przyjrzyjmy się bokserkom pływackim. Za przykład może nam posłużyć model M SHADOW SHORT od Areny. Taki strój jest przede wszystkim bardzo wygodny i świetnie sprawdza się do rekreacyjnego pływania.

Dla kogo bokserki?

dla panów stawiających na wygodę,
dla panów szukających uniwersalnego stroju do pływania, zarówno na basen, jak i do morza czy jeziora.

Czas na klasyczne slipy. Choć wielu panów z góry odrzuca pomysł noszenia ich na basenie, to nie można im odmówić jednego: są super wygodne i świetnie sprawdzają się podczas intensywnego treningu pływackiego. Sprawdź na przykład bardzo efektowny model M BACKJUMP BRIEF od Areny.

Dla kogo slipy?

dla panów, którzy nie mają żadnych kompleksów,
dla ambitnych pływaków.
I jeszcze jedna propozycja – tym razem jammery, czyli dłuższe bokserki pływackie sięgające do kolan. Sprzedaż tych strojów rośnie z roku na rok, co najlepiej pokazuje, że panowie preferują właśnie takie bokserki. Trudno się też dziwić – są wygodne, szczelnie przylegają do ciała, a przy tym naprawdę fajnie się prezentują. Rzuć okiem na przykład na model M GLITCH PANEL JAMMER z oferty Areny.

Dla kogo jammery?

dla panów, którzy chcą uzyskiwać coraz lepsze czasy,
dla panów ceniących sobie wygodę i chcących zakryć niedoskonałości ciała oraz dużo lepiej prezentować się na basenie.
Sprawdź pełną ofertę męskich strojów treningowych w naszym sklepie internetowym i znajdź odpowiedni model dla siebie.

Jak widać stroje do pływania mogą się znacznie różnić między sobą krojem, wariantami kolorystycznymi, printami, a nawet funkcjonalnością. To dobrze, ponieważ dzięki temu każdy pływak może znaleźć taki strój, jaki idealnie wpisuje się w jego oczekiwania.

Najważniejsze jest natomiast to, aby postawić na dobrą jakość. Dlatego rekomendujemy stroje do pływania marki Arena – jednego z najbardziej renomowanych producentów na świecie.