Strój na basen dla dziecka – jaki wybrać? Czym się kierować?

 

Wybór stroju na basen dla dziecka to całkiem poważna sprawa. Jeśli Twoja pociecha dopiero rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem, to na pewno chcesz, aby szybko złapała bakcyla i chętnie chodziła na basen – w końcu jest to sport ogólnorozwojowy, świetnie wpływający na całe ciało, minimalizujący ryzyko nadwagi czy otyłości, a także, wbrew obawom niektórych rodziców, wzmacniający odporność. Jaki strój na basen dla dziecka wybrać? Co powinno wchodzić w skład gotowego zestawu? Na co warto tutaj zwrócić szczególną uwagę? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy poradnik.

O czym musisz pamiętać wybierając strój na basen dla dziecka?

Zacznijmy od tego, że na pewno nie warto kupować dziecku elementów stroju pływackiego „na zapas”. Doskonale rozumiemy, że dzieci szybko rosną, a nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić na to, aby wymieniać pociesze strój na nowy co sezon/rok szkolny. Zwróć jednak uwagę na to, że nawet markowe akcesoria wcale nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać, dlatego nie ma żadnego solidnego argumentu przemawiającego za tym, aby dziecko np. zakładało na basen za duże szorty mocno związane w pasie.

Strój na basen dla dzieci, podobnie jak dla dorosłych, musi być przede wszystkim wygodny i dobrze dopasowany do wieku pociechy. Pół biedy, gdy mówimy o lekko za dużych kąpielówkach – tutaj „ryzykujemy” tylko tym, że w pewnym momencie zsuną się one dziecku z ciała i narażają je na ośmieszenie w oczach rówieśników.

Gorzej, gdy rodzice zdecydują się na zakup np. za dużych okularków pływackich. Efekt będzie taki, że okularki na pewno nie spełnią swojej funkcji, będą przepuszczać wodę, co spowoduje zalewanie oczu dziecka i nawet jego zniechęcenie do dalszego uprawiania tego pięknego sportu.

Kolejną ważną kwestią jest jakość poszczególnych elementów stroju na basen dla dziecka. Zachęcamy, aby nie szukać tutaj przesadnych oszczędności. Markowe akcesoria są nie tylko porządnie wykonane, ale też wygodne, co w przypadku dzieci ma ogromne znaczenie – w końcu chcemy, aby wizyty na basenie były dla niego przyjemnością i nie kończyły się awanturą o np. założenie czepka czy okularków.

Dobra informacja jest taka, że markowe akcesoria pływackie i stroje na basen dla dzieci naprawdę nie są drogie. Możesz się o tym przekonać przeglądając ofertę naszego sklepu internetowego, w którym dominują produkty niemieckiej marki Arena – oferującej wręcz bezkonkurencyjną relację ceny do jakości.

Z czego powinien się składać taki strój?

Wiemy już, na co zwrócić uwagę wybierając strój na basen dla dziecka. Pora zatem zabrać się za jego skompletowanie. Poniżej wymieniamy te elementy stroju, które w naszej ocenie są albo niezbędne, albo przynajmniej bardzo przydatne, zwłaszcza na etapie nauki pływania.

  • Kąpielówki/szorty dla chłopca – wybór stroju pływackiego dla chłopca jest mocno uzależniony od preferencji dziecka. Niektórzy chłopcy lepiej czują się w szortach, inni w klasycznych kąpielówkach czy bokserkach. Wspólnie sprawdźcie wszystkie propozycje w naszym sklepie internetowym i wybierzcie taki strój, jaki przypadnie do gustu Twojemu synowi/wnukowi.
  • Strój na basen dla dziewczynki – jeśli chodzi o stroje dziewczęce na basen, to do wyboru macie zarówno modele dwu-, jak i jednoczęściowe. W przypadku dziewczynek z pewnością duży wpływ na ostateczną decyzję będą miały względy estetyczne, jak kolorystyka czy wzorzystość stroju. Na szczęście jest tutaj w czym wybierać.
  • Okulary pływackieokulary do pływania dla dziecka są jednym z najważniejszych elementów stroju. Wielu rodziców sądzi, że nie są one wcale potrzebne na etapie nauki pływania, jednak nie zapominajmy, że chodzi o to, aby dziecko nie zablokowało się już podczas pierwszej wizyty na basenie. Dobrze więc będzie zabezpieczyć jego oczy przed zachlapaniem.
  • Zatyczki do uszu – czy dziecku są niezbędne zatyczki do uszu na basen? Oczywiście nie, natomiast zalecamy, aby przynajmniej rozważyć ich zakup. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dziecko nie będzie narzekać na wodę wlewającą się do uszu, a w konsekwencji ich przytkanie. Takie zatyczki mogą również zminimalizować ryzyko zapalenia ucha po wizycie na basenie.
  • Czepek – w przypadku tego elementu stroju pływackiego dla dziecka nie ma już żadnych wątpliwości. Czepki na basen są nie tyle przydatne, co wręcz niezbędne, ponieważ na większości basenów wymaga się ich noszenia. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór czepków, zarówno silikonowych, jak i materiałowych – te drugie są najwygodniejsze, natomiast nieco gorzej zabezpieczają włosy dziecka przed kontaktem z wodą. Wszystko zależy więc od tego, czego oczekujesz.

Wiesz już, jaki strój dla dziecka wybrać? Czas zatem przejść od teorii do praktyki i skompletować potrzebne akcesoria. Wszystko, czego potrzebuje Twoja pociecha, znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Są to produkty wyłącznie bardzo wysokiej jakości, ale jednocześnie dostępne w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy więc do zakupów, najlepiej wspólnie z dzieckiem.