Czy wiesz, że aż co trzeci Polak nie potrafi pływać? Wiele osób odczuwa tak silny lęk przed wodą, że nawet nie podejmuje próby nauki pływania. Szkoda, ponieważ jest to bardzo przydatna umiejętność w życiu – pływanie to znakomita forma aktywności fizycznej, mająca doskonały wpływ na ogólną wydolność organizmu, dostępna niemal dla każdego, a przy tym po prostu przyjemna. Jeśli także nie potrafisz pływać, ale bardzo chcesz to zmienić, to świetnie, że udało Ci się trafić na nasz poradnik. Omawiamy w nim zestaw podstawowych akcesoriów, w które warto zainwestować na samym początku przygody z pływaniem, zwłaszcza jeśli nie chcesz zapisywać się do szkółki. Oto sprzęt do nauki pływania, który na pewno Ci się przyda.

Deski do nauki pływania

Nie możemy zacząć od niczego innego. Deska do pływania to podstawowy sprzęt, z jakiego korzystają osoby będące na początkowym etapie nauki, dopiero oswajające się z wodą. Funkcją deski jest oczywiście utrzymywanie nas na powierzchni – wystarczy chwycić ją w dłonie, wyprostować tułów, wyciągnąć ręce przed siebie i już można trenować technikę pracy nóg. Analogicznie: deska umieszczona pod brzuchem czy na wysokości piszczeli pozwoli bezpiecznie trenować pracę rąk, na przykład do kraula. Jest to doskonale znany schemat nauki pływania, stosowany od wielu lat i wciąż dobrze sprawdzający się na samym początku. Główną zaletą deski do pływania jest to, że osoba bojąca się wody rzeczywiście czuje się z tym akcesorium bezpiecznie. Deska zachęca do odpłynięcia od ściany basenu, puszczenia drabinek i wypłynięcia na nieco głębszą wodę. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór desek do nauki pływania, o różnych kształtach i w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych. Polecamy deski renomowanej niemieckiej marki Arena.

Wiosełka

Naturalnym krokiem do przodu w nauce pływania jest przejście od deski do wiosełek. Gdy poczujesz się już dość pewnie i utrzymanie się na powierzchni wody nie będzie stanowić dla Ciebie wielkiego problemu, to warto spróbować treningu z wiosełkami. Wiosełka służą przede wszystkim szlifowaniu techniki pracy rąk. Sprawdzą się do nauki pływania kilkoma popularnymi stylami. Pomagają w utrzymaniu poprawnej pozycji, jednocześnie nieco zwiększając opór wody, co przynosi pozytywne efekty treningowe. Sprawdź wiosełka marki Arena dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego.

Płetwy

Choć kojarzymy je przede wszystkim z pływaniem w otwartych wodach, to w rzeczywistości płetwy świetnie sprawdzają się na etapie nauki i doskonalenia techniki pływania. W tym przypadku mówimy o akcesorium wymuszającym poprawną pracę nóg, co jest piętą achillesową większości osób, nawet uważających się za świetnych pływaków. Płetwy marki Arena, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Zatyczki

Nie są to może niezbędne akcesoria na etapie nauki pływania, natomiast z pewnością będą pomocne z punktu widzenia osób, które boją się wody. Zatyczki zapobiegają wlewaniu się wody do nosa i uszu, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort pływania – a to ważne na samym początku przygody z basenem. Zatyczki są oczywiście dostępne w naszym sklepie internetowym. Nie zapomnij również o podstawowych akcesoriach pływackich Poza typowym sprzętem do nauki pływania, potrzebujesz również standardowych elementów wyposażenia każdego pływaka. Mamy tutaj na myśli:

  • czepek basenowy,
  • okularki pływackie,
  • strój pływacki,
  • ręcznik,
  • klapki basenowe.

Wszystko to zamkniesz w praktycznym plecaku na basen, który pomieści również omówiony wcześniej sprzęt do pływania. W ten sposób skompletujesz wszystko, co przyda Ci się zarówno na początkowym etapie nauki, jak i później, podczas doskonalenia techniki pływania.

Dlaczego warto zainwestować we własne akcesoria do nauki pływania?

Podstawową korzyścią jest aspekt psychologiczny. Gdy kupujemy jakiś przedmiot, wydając na niego ciężko zarobione pieniądze, to czujemy wewnętrzny przymus, aby z niego korzystać. To doskonale sprawdza się w kontekście nauki pływania. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć problemy z konsekwencją i zrezygnować z treningów już po kilku wizytach na basenie, to inwestycja we własne akcesoria powinna pozytywnie wpłynąć na poziom Twojej motywacji do dalszej nauki. Prywatny sprzęt do nauki pływania daje też poczucie bezpieczeństwa, co jest bezcenne dla osób odczuwających lęk przed wodą. Tutaj dokładnie wiesz, w jakim stanie są Twoje akcesoria, masz pewność, że nikt przed Tobą z nich nie korzystał, możesz je przetestować „na sucho” w domu, przymierzyć, perfekcyjnie dopasować etc. Nie bez znaczenia jest również aspekt higieniczny oraz fakt, że mając własne akcesoria do nauki pływania nie trzeba się martwić, czy akurat tego dnia cały sprzęt dostępny na basenie nie będzie zajęty przez inne osoby. Sprawdź zatem nasze propozycje, wybierz te, które najbardziej przypadły Ci do gustu, również pod względem designu, a następnie skompletuj swój sprzęt do nauki pływania. Zaprezentowane akcesoria doskonale sprawdzą się zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.