Nieparujące okulary do pływania – dlaczego warto w nie zainwestować?


Nie musimy Cię chyba przekonywać, że okularki są podstawowym elementem wyposażenia każdego pływaka. Nie ma tutaj znaczenia, czy pływasz rekreacyjnie, dla zdrowia, dla formy, czy może jest to Twoja życiowa pasja i ostro trenujesz przed udziałem w zawodach – okularki po prostu muszą być. Jeśli właśnie szukasz nowego modelu dla siebie, to dobrze radzimy: zainwestuj w nieparujące okulary do pływania. Dlaczego warto? Czym charakteryzują się takie okulary? Czy są drogie? Na te pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

Czy nieparujące okulary do pływania w ogóle istnieją?

Wiemy, że wiele osób odpowie na to pytanie przecząco i nie ma się czemu dziwić. Na rynku wciąż niestety są dostępne modele rzekomo nieparujących okularów do pływania, które w rzeczywistości okazują się być tylko chwytem marketingowym. Ich producenci, a częściej sprzedawcy, naginają fakty, a później zostaje tylko rozczarowanie.

Na szczęście można też liczyć na renomowanych producentów, którzy od wielu lat pracują nad stworzeniem technologii skutecznie zapobiegających parowaniu okularków pływackich. Rozwiązanie znalazła firma Arena. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz nieparujące okulary do pływania, które gwarantują bardzo wysoki komfort i świetną widoczność niezależnie od intensywności treningu czy innej preferowanej aktywności w wodzie.

Marka Arena wprowadziła rewolucyjne rozwiązanie o nazwie Swipe Anti Fog. Na czym ono polega? Zanim zaczniesz pływać przeciągnij delikatnie pięciokrotnie opuszkami palców po wewnętrznej stronie soczewek okularowych (okularki muszą znajdować się w wodzie). Zwróć uwagę na to, czy masz czyste palce – nie powinno być na nich śladu kremu czy antyperspirantu. To już wszystko. Teraz okularki nie będą parować aż dziesięciokrotnie dłużej niż te bez technologii Swipe Anti Fog.

Rada

Gdy tylko zauważysz, że pojawia się delikatna mgiełka, zrób sobie kilkusekundową przerwę w treningu i powtórz opisaną wyżej czynność.

To bardzo proste rozwiązanie, które okazuje się być niezwykle skuteczne. Przykładem nieparujących okularów do pływania z technologią Swipe Anti Fog jest model Cobra Ultra Swipe Mirror.

Zero parowania? Na dłuższą metę będzie z tym ciężko

Być może zastanawiasz się, dlaczego musisz co jakiś czas powtarzać czynność zapobiegającą parowaniu okularków do pływania od Areny. Czy nie ma na rynku żadnych okularków, które w ogóle nie parują? Niestety nie. Parowanie soczewek jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Nawet jeśli wybierzesz super szczelnie przylegające do twarzy okularki, to i tak zawsze dostanie się do nich odrobina wilgoci, co przekłada się na efekt parowania.

Z doświadczenia wiemy jednak, że jeśli pływasz rekreacyjnie, nie wyczynowo, to okulary Areny z technologią Swipe Anti Fog praktycznie uwolnią Cię od problemu zaparowanych soczewek. Nie będziesz musiał używać żadnych specjalnych środków czy tym bardziej sięgać po mało elegancki patent ze śliną.

Dlaczego warto kupić nieparujące okulary do pływania? 5 ważnych powodów

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy nieparujące okulary do pływania są Ci rzeczywiście potrzebne, to poniżej znajdziesz 5 bardzo dobrych argumentów przemawiających za tym, aby jednak w nie zainwestować.

  1. Wygoda – wszyscy zgodzimy się, że pływanie w zaparowanych okularach jest mało komfortowe, a na dłuższą metę po prostu irytujące. Lepiej sobie tego oszczędzić, zwłaszcza, że nie wymaga to wcale głębokiego sięgania do portfela.
  2. Bezpieczeństwo – nieparujące okulary znacząco minimalizują ryzyko wpadnięcia na innego pływaka korzystającego z tego samego toru. Takie sytuacje są bardzo nieprzyjemne, mogą rodzić niepotrzebne konflikty, wytrącają z rytmu treningowego. Mając nieparujące okulary do pływania możesz zachować pełną widzialność i czuć się bezpiecznie w wodzie.
  3. Przewaga nad rywalami – ten argument przemówi do wyobraźni osób, które traktują pływanie bardzo poważnie i regularnie biorą udział w różnego rodzaju zawodach. Rywalizacja będzie znacznie łatwiejsza, gdy zaczniesz korzystać z profesjonalnego sprzętu pływackiego, a do tej kategorii z pewnością można zaliczyć nieparujące okulary.
  4. Inwestycja na lata – zwróć uwagę, że nieparujące okulary do pływania z technologią Swipe Anti Fog nie wymagają żadnych dodatkowych zakupów. Nie potrzebujesz specjalnych środków zapobiegających parowaniu, a jedyne, co trzeba od czasu do czasu zrobić, to przesunąć palcami po wewnętrznej stronie soczewki. Dzięki temu raz kupione okularki będą Ci służyć bardzo długo.
  5. Są super wygodne – nie musisz iść na kompromisy, jeśli chcesz połączyć wygodę noszenia okularów do pływania z efektem nieparowania. Modele od Areny charakteryzują się tym, że są bardzo komfortowe, świetnie dopasowują się do kształtu twarzy i minimalizują opór wody podczas pływania.

Masz już dość powodów, aby przekonać się, jak dużym udogodnieniem są nieparujące okulary do pływania. Kup je w naszym sklepie internetowym lub skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni model w dostępnym budżecie.