Strój pływacki, czepek, okularki do pływania, ręcznik – to podstawowy zestaw basenowy, który powinna skompletować każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę z tym sportem. Na tej liście brakuje jeszcze jednej pozycji, czyli klapek basenowych. Tak, wiemy: nie wszyscy chcą w nie inwestować, ponieważ istnieje jakieś dziwne przekonanie, że po basenie można śmiało spacerować na bosaka, ewentualnie „poświęcić” klapki domowe lub (sic!) ogrodowe. Nie tędy droga. W kolejnym artykule poradnikowym na naszym blogu wyjaśniamy, dlaczego nie ma sensu oszczędzać na zakupie obuwia na basen. Podpowiadamy również, jakie klapki basenowe warto wybrać z myślą o swoim komforcie i bezpieczeństwie. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto zainwestować w porządne klapki basenowe?

Powodów jest co najmniej kilka, dlatego skupmy się tylko na tych najważniejszych:

  • Wygoda – markowe klapki basenowe są wykonane z bardzo lekkich materiałów, dzięki czemu prawie w ogóle nie czuć ich na stopie. Zapewniają przy tym rewelacyjny komfort chodzenia, dlatego nie trzeba się wcale ograniczać do zakładania ich tylko na terenie basenu. Wielu naszych klientów po pozytywnych doświadczeniach z klapkami basenowymi zdecydowało się kupić dodatkową parę do domu.
  • Bezpieczeństwo – klapki basenowe należy zakładać przede wszystkim z myślą o własnym bezpieczeństwie. Każdy, komu zdarzyło się poślizgnąć na płytkach basenowych doskonale wie, co mamy na myśli. Czołowi producenci klapek basenowych stale pracują nad nowymi technologiami zwiększającymi przyczepność i tym samym minimalizującymi ryzyko groźnych wypadków. Dla przykładu: niemiecka Arena oferuje klapki z antypoślizgową podeszwą X GRIP, która doskonale sprawdza się na mokrej nawierzchni. Przy okazji sprawdź popularny model klapek basenowych MARCO X GRIP HOOK od Areny.
  • Higiena – jeśli powyższe argumenty do Ciebie nie przemawiają, to może spróbuj sobie wyobrazić – przepraszamy za dosłowność – infekcję grzybiczą na Twoich stopach. Nic przyjemnego, prawda? Tymczasem osoby chodzące na basen, korzystające z szatni publicznych i nieużywające klapek basenowych, wręcz same narażają się na ryzyko „złapania grzyba”. Klapki stanowią podstawową formę prewencji chorób grzybiczych, dlatego zdrowy rozsądek podpowiada, aby zacząć z nich korzystać.

W tym miejscu jeszcze mała sugestia: nie zabieraj na basen brudnych, zniszczonych klapek do ogrodu. Nie dość, że okazujesz w ten sposób brak szacunku dla innych użytkowników basenu, to jeszcze przyczyniasz się do obniżenia poziomu higieny, czym wystawiasz sobie niezbyt pochlebne świadectwo.

Wybierz klapki basenowe dla siebie

Jeśli klapki basenowe wciąż kojarzą Ci się z nudnym, nieestetycznym, gumowym obuwiem, w którym najlepiej jest jak najszybciej przemknąć z szatni na basen i z powrotem, to daj się pozytywnie zaskoczyć. Czołowi producenci akcesoriów dla pływaków prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie tego rodzaju obuwia. Przoduje w tym wspomniana wcześniej Arena, w której ofercie znajdziemy mnóstwo interesujących modeli klapek basenowych. Są wśród nich klapki o stonowanym designie, nastawione przede wszystkim na wygodę, ale też modele dla indywidualistów i osób, które lubią się wyróżniać. Przykładem będą tutaj damskie klapki basenowe, które zachwycają ciekawą kolorystyką i atrakcyjnymi printami. Sprawdź chociażby świetny i bardzo dobrze sprzedający się model WATERLIGHT w rewelacyjnej wersji kolorystycznej. Coś dla siebie znajdą również panowie. Męskie klapki basenowe obejmują m.in. świetnie wykonane i ultra wygodne modele sportowe, takie jak WATERGRIP M od Areny. Jeśli chodzi o rodzaje klapek basenowych, to możesz zdecydować się zarówno na klasyczny model wsuwany, jak i na japonki – te drugie wyróżniają się uniwersalnością, o czym więcej piszemy w dalszej części poradnika.

Pamiętaj, że dobre klapki przydadzą się nie tylko na basenie

To może być dodatkowy argument, jeśli nadal wahasz się, czy warto kupić klapki basenowe. Dobry model zapewni Ci na tyle wysoki komfort, że będziesz chętnie używać tych klapek także podczas wakacji. Dzięki temu zaoszczędzisz na zakupie osobnych japonek na plażę. Jeśli obawiasz się, że klapki basenowe wyglądają – pisząc eufemistycznie – średnio, to najwyraźniej masz dopiero przed sobą zapoznanie się z aktualną ofertą naszego sklepu internetowego. Bez problemu znajdziesz w niej modele, w których śmiało można się wybrać i na plażę, i na spacer nadmorskim deptakiem. Przykłady? Sprawdź męskie japonki BEACH FLIP FLOP FUN od Areny, dostępne również w innym wariancie kolorystycznym i z atrakcyjnym printem na podeszwie. Wierzymy, że przekonaliśmy Cię do sensu zakupu klapek basenowych. To naprawdę niewielka inwestycja w komfort, a przede wszystkim w bezpieczeństwo. Już teraz zapoznaj się z całą ofertą obuwia basenowego dostępną w naszym sklepie internetowym i znajdź model dla siebie, partnera czy dla dziecka. Skorzystaj z tabeli rozmiarów podanej przy każdym modelu, co ułatwi Ci perfekcyjne dopasowanie klapek do stopy.