Liczbę Polaków regularnie uprawiających triathlon szacuje się na kilkanaście tysięcy. Nie jest to może szczególnie imponujący wynik, natomiast warto zauważyć, że zainteresowanie tą niezwykle wymagającą dyscypliną rośnie z roku na rok. Świadczą o tym tłumy uczestników imprez triathlonowych organizowanych w całej Polsce. Jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę z triathlonem, to na pewno dobrze wiesz, że potrzebujesz odpowiedniego sprzętu – przede wszystkim pływackiego. Akcesoria do triathlonu z jednej strony mają Ci zapewnić wysoki komfort i bezpieczeństwo, a z drugiej ułatwić robienie ciągłych postępów. Przygotowaliśmy zestawienie tych najbardziej przydatnych akcesoriów dla początkujących i bardziej doświadczonych triathlonistów. Zaczynajmy!

Bojka pływacka

Na początek coś, o czym wiele osób zapomina. Być może jest to zaskakująca propozycja, natomiast zawsze wychodzimy z założenia, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. To zapewni Ci bojka pływacka asekuracyjna, która idealnie sprawdzi się podczas pływania na otwartych wodach – na przykład w jeziorze. Zadaniem bojki jest oczywiście sygnalizowanie Twojej pozycji w wodzie, a także zapewnienie Ci podparcia w chwili słabości – na przykład wtedy, gdy złapie Cię skurcz lub zaleje fala zmęczenia. To mogłoby być bardzo niebezpieczne na środku jeziora czy w morzu daleko od brzegu. W naszym sklepie internetowym kupisz bojkę pływacką asekuracyjną ARENA OPEN WATER BUOY, która teraz jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Dodatkowo bojka jest wyposażona w wodoodporną kieszeń na niezbędne akcesoria do triathlonu.

Okulary pływackie do triathlonu

Tutaj ważna uwaga: kompletując akcesoria do triathlonu nigdy nie oszczędzaj na okularach. Obok stroju pływackiego stanowią one najważniejszy element wyposażenia pływaka. Od okularków w dużej mierze zależy komfort pływania, a tym samym uzyskiwane czasy. Dobre okularki pływackie do triathlonu przede wszystkim charakteryzuje to, że nie parują, dlatego znakomicie sprawdzają się na wodach otwartych, gdy nie mamy możliwości, aby co chwilę oczyszczać szkiełka z pary. Nasza propozycja? Postaw na znakomite okulary pływackie ARENA COBRA TRI SWIPE MR, które wykorzystują technologię Swipe Anti Fog zapewniającą dziesięciokrotnie dłuższy czas bez parowania szkieł. O tej technologii pisaliśmy już na naszym blogu w artykule poświęconym okularom Swipe marki ARENA.

Płyn przeciw parowaniu okularów

Musisz mieć świadomość, że na wodach otwartych nawet najlepsze okularki mogą w pewnym momencie zaparować, co ma związek z dużymi wahaniami wilgotności oraz nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort pływania podczas konkurencji triathlonowej, zainwestuj w dodatkowy płyn przeciw parowaniu okularów. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bardzo skuteczny płyn ARENA ANTIFOG SPAY&SWIM, który rozwiąże Twój problem z parowaniem szkieł okularków. Ten spray jest w pełni bezpieczny dla oczu i jest bardzo wydajny, ponieważ wystarczy na około 150 aplikacji. Możesz go rozpylić bezpośrednio na szkła, z odległości około 20 centymetrów, bez konieczności płukania szkiełek. Tak zabezpieczone okularki są od razu gotowe do użycia. Idealna opcja na zawody i trening triathlonowy!

Case na okularki

Akcesoria triathlonowe trzeba gdzieś przechowywać, a w szczególności dotyczy to okularków, które wcześniej zostały zabezpieczone wspomnianym płynem. Najlepiej nadaje się do tego dopasowany case, w którym Twoje okularki będą bezpieczne, dobrze chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i brudem. Proponujemy case na okulary pływackie ARENA GOOGLE CASE, który dzięki uniwersalnym wymiarom pomieści wszystkie popularne modele okularków. Case jest bardzo estetyczny, świetnie wykonany, posiada zamek błyskawiczny oraz zintegrowany karabińczyk, dzięki któremu łatwo przypniesz go np. do plecaka.

Torba na piankę

To bardzo przydatne akcesorium, które pozwoli Ci komfortowo przechowywać i przenosić nie tylko piankę triathlonową, ale też dowolny strój czy inne drobne elementy wyposażenia (czepek, okularki etc.). W naszym sklepie internetowym znajdziesz praktyczną torbę na piankę ARENA WETSUIT SACK, wykonaną z wodoodpornego, wytrzymałego materiału, o dużej pojemności. To świetna alternatywa dla zwykłego plecaka.

Nie zapomnij też o akcesoriach na basen

Triathlon to oczywiście pływanie na otwartych wodach, natomiast w polskich warunkach klimatycznych można sobie na to pozwolić jedynie w okresie wiosenno-letnim. Pozostałą część roku triathlonista powinien poświęcić na treningi w basenie. Zachęcamy więc do zrobienia przeglądu posiadanych akcesoriów basenowych. Być może niektóre z nich nadają się już do wymiany? Może potrzebujesz nowego czepka basenowego, drugiej pary okularków, stroju treningowego czy klapek basenowych? Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu online! Wszystkie przedstawione akcesoria do triathlonu znajdziesz w stałej ofercie naszego sklepu internetowego. Są to produkty wyróżniające się bardzo dobrą jakością, a przy tym dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie.