Płetwy Arena do pływania: komu, kiedy i do czego właściwie się przydadzą?

 

Niemiecka marka Arena jest producentem świetnie ocenianych akcesoriów pływackich, z których korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Tym, co wyróżnia markę jest to, że dostarcza ona komfortowe, wysokojakościowe rozwiązania również dla początkujących pływaków oraz osób chcących doskonalić swoją technikę. Dobrym przykładem będą tutaj płetwy Arena do pływania dostępne w stałej ofercie naszego sklepu internetowego. Choć płetwy kojarzą się przede wszystkim z akcesoriami nurkowymi oraz snorkelingowymi, to w tej kategorii znajdziemy również produkty typowo basenowe. Do czego i kiedy można je wykorzystać? Sprawdź to w naszym poradniku.

Płetwy Arena do pływania – w sam raz na początek przygody z tym sportem

Nauka pływania wymaga konsekwencji oraz korygowania różnego rodzaju błędów w celu uniknięcia wpojenia sobie złych nawyków pływackich. W tym celu stworzono płetwy basenowe, które doskonale sprawdzają się właśnie na etapie nauki. Mogą i powinny z nich korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Przykładem takich płetw jest model niemieckiej Areny Powerfin Hook. To typowe płetwy do nauki pływania, które można wykorzystać również do doskonalenia techniki. Jak to właściwie działa? Już wyjaśniamy. Po założeniu pletw do pływania znacząco zwiększa się powierzchnia ciała, dzięki czemu o wiele łatwiej przychodzi nam pracowanie nogami w celu nabrania prędkości w basenie. Z punktu widzenia osób nieumiejących pływać korzystne jest to, że płetwy dają większe poczucie bezpieczeństwa – po ich założeniu łatwiej jest utrzymać się na powierzchni wody, również podczas pływania z deską. Płetwy Arena do pływania są zatem naturalną propozycją dla każdego, kto dopiero uczy się pływać i chce to robić prawidłowo, osiągając szybsze postępy i czerpiąc prawdziwą przyjemność z treningu pływackiego. Warto zauważyć, że w ofercie Areny znajdują się także płetwy dla najmłodszych.

Do doskonalenia techniki

Wiele osób, które umieją pływać, nie zdaje sobie sprawy z tego, że przez całe życie robią to… źle. Najwięcej błędów zawsze dotyczy pracy nóg. Chodząc na basen bez problemu spotkamy osoby, które choć sprawnie pokonują kolejne długości toru, to ewidentnie: „kaleczą” technikę – na przykład przy stylu klasycznym, motylkowym czy nawet grzbietowym. Wyeliminowanie takich błędów jest dość czasochłonne, natomiast warto się o to postarać, aby nie tylko pływać szybciej, ale też wolniej się męczyć i osiągać większą satysfakcję z treningu. W tym celu stosujemy płetwy do pływania, które pozwalają skorygować technikę pracy nóg, wymuszając ich poprawne ułożenie w wodzie. Jeśli więc nie chcesz pływać byle jak, ale robić to dobrze, zauważać postępy treningowe, a może nawet przygotować się do startu w zawodach, to powinieneś zainwestować właśnie w płetwy do pływania od Areny. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz np. bardzo wygodne modele z pełną piętą, co ułatwia ich dopasowanie do stopy i eliminuje ryzyko zsuwania się płetw podczas szybkiego pływania. Płetwy stosowane do treningu mają również tę zaletę, że wymuszają intensywniejszą pracę nóg, co ma bezpośrednie przełożenie na efektywność pływania. Z czasem zauważysz, że dzięki płetwom pływasz znacznie szybciej, również już po ich zdjęciu.

Do fitnessu

Aquaerobik robi furorę, ponieważ jest jednym z najskuteczniejszych treningów na redukcję masy ciała oraz piękne wyrzeźbienie mięśni – przede wszystkim nóg, pośladków i brzucha. Czy jednak wiesz, że chcąc zwiększyć efektywność takiego treningu warto stosować specjalne płetwy do fitnessu w wodzie? Jest to o tyle korzystne, że płetwy stawiają większy opór w wodzie, dzięki czemu Twoje ciało musi wykonać cięższą pracę. W efekcie szybciej wzmacniasz i rozbudowujesz mięśnie oraz redukujesz tkankę tłuszczową. To dlatego profesjonalni instruktorzy wodnego fitnessu wręcz zalecają korzystanie ze specjalnych, krótkich płetw.

Do nurkowania i snorkelingu

Są to najbardziej oczywiste zastosowania płetw do pływania. W ofercie marki Arena znajdziesz płetwy, które z uwagi na dużą powierzchnię idealnie sprawdzają się w otwartych, naturalnych akwenach, jak jeziora czy morze. Wykorzystasz je podczas uprawiania amatorskiego snorkelingu na wakacjach w ciepłych krajach, ale również do nurkowania solo czy w zespole. Płetwy są o tyle przydatne podczas nurkowania/snorkelingu, że ułatwiają pływanie bez wzburzania wody. Dzięki temu zachowuje ona większą przejrzystość, nie straszymy również np. podglądanych ryb. Duża powierzchnia płetw pozwala szybko przemieszczać się w wodzie w celu zmiany stanowiska czy wynurzenia się na powierzchnię. Płetwy Arena do pływania są więc naprawdę uniwersalnym akcesorium i na pewno znajdziesz w tej kategorii produktów to, co jest Ci potrzebne na etapie nauki, doskonalenia techniki czy zwiększania efektywności treningu. Koniecznie sprawdź również pozostałe przydatne akcesoria niemieckiej marki dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego, w tym okulary do pływania oraz czepki.