Filtruj według

Rozmiar

Rozmiar

Sezon

Sezon

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 100,00 zł

Aktywne filtry

Czepki startowe

Czepki startowe: pływaj szybciej!

Czepki startowe istotnie różnią się od modeli rekreacyjnych. W tym przypadku głównym celem nie jest ochrona włosów przed kontaktem z chlorowaną wodą oraz zapewnienie higienicznych warunków w basenie. Chodzi o umożliwienie pływakowi poprawienia swoich wyników. Na pewnym poziomie wytrenowania przeszkodą na drodze do złamania kolejnej bariery czasowej nie są już umiejętności czy możliwości fizyczne, ale sprzęt. Zainwestuj w czepek startowy i przekonaj się, że tak niepozorna rzecz naprawdę potrafi zrobić różnicę.

Czym różnią się czepki startowe od zwykłych?

Czepki startowe przede wszystkim bardzo ściśle przylegają do głowy, dzięki czemu nie ma mowy o tym, aby powstała dodatkowa strefa oporu dla wody. Perfekcyjne dopasowanie do kształtu głowy gwarantuje mniej zmarszczeń, co z kolei przekłada się na lepszy poślizg w wodzie i bardziej opływową sylwetkę pływaka. Nie ma również ryzyka zbierania się powietrza pod powierzchnią czepka, a to także ma niebagatelny wpływ na komfort pływania oraz uzyskiwane wyniki.

Przykładem doskonałego czepka startowego jest model Arena 3D Race, który zgodnie z nazwą został wykonany w technologii 3D i zatwierdzony przez FINA. Wyróżnia się bardzo wysokim stopniem kompresji oraz elastycznością, dzięki czemu jest odporny na odkształcenia. Ciekawym i świetnie sprawdzającym się w praktyce rozwiązaniem jest wycięcie na karku, które znacząco poprawia komfort użytkowania.

Czy czepki startowe są niewygodne?

Z pewnością spotkałeś się z taką opinią i rzeczywiście coś w niej jest. Ścisłe przyleganie do głowy i odporność na odkształcenia mają swoją cenę, którą w przypadku czepków startowych jest nieco utrudnione zakładanie. Gdy jednak dojdziesz do wprawy, nie będziesz już mógł sobie wyobrazić używania innego czepka. Modele startowe są bardzo wygodne w noszeniu, dobrze dobrany model jest praktycznie niewyczuwalny na głowie, a co najważniejsze – realnie poprawia uzyskiwane czasy.

Jaki czepek startowy wybrać?

Przede wszystkim zaufaj znanemu, renomowanemu producentowi. Czepki startowe dostępne w naszym sklepie internetowym, nawet te z najwyższej półki, nie są aż tak drogie, by szukać na nich oszczędności. Lepiej zainwestuj w porządny produkt, który posłuży Ci nawet kilka sezonów i od razu będzie dawać Ci sporą satysfakcję.

Niezmiennie rekomendujemy naszym klientom czepki startowe marki Arena. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz modele zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, różniące się przede wszystkim designem, ale też konstrukcją. Jeśli bierzesz udział w profesjonalnych zawodach, to zwróć uwagę na to, czy dany czepek startowy został zatwierdzony przez Światową Federację Pływacką, czyli FINA.

Czepki startowe - na basen - Arena

Czepki startowe