Filtruj według

Cena

Cena

  • 199,00 zł - 200,00 zł

Aktywne filtry

Okulary triathlonowe

Okulary triathlonowe: dla najbardziej wymagających

Triathlon jest taką dyscypliną sportu, która bezlitośnie obnaża słabości ludzkiego organizmu. To oczywisty wybór dla tych, którzy chcą przekraczać swoje możliwości, stale przesuwać barierę bólu, skrajnego wyczerpania i osiągać olbrzymią satysfakcję z udowodnienia sobie, że mogą być jeszcze lepsi. Uprawianie triathlonu na pewnym poziomie wymaga już stosowania wysokiej jakości sprzętu, przede wszystkim pływackiego, który zwiększa komfort, ułatwia osiąganie coraz lepszych wyników, a przy tym zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo i ochronę przed niekorzystnymi warunkami. Do tej kategorii sprzętu zaliczymy okulary triathlonowe, które kupisz w naszym sklepie internetowym.

Czym wyróżniają się okulary triathlonowe?

Okulary triathlonowe mocno różnią się od modeli rekreacyjnych czy nawet startowych – i to nie tylko zauważalnie wyższą ceną. Przede wszystkim są to produkty skierowane do osób oczekujących najwyższej jakości wykonania, niezawodności w trudnych warunkach oraz niskiej masy własnej. Do produkcji okularów triathlonowych wykorzystuje się ultra lekkie i wytrzymałe materiały, takie jak chociażby policarbon.

Charakterystyczne dla okularów triathlonowych jest to, że mogą one być nieco niewygodne dla osób uprawiających pływanie rekreacyjnie. Z kolei profesjonaliści oraz trenujący triathlon docenią je za bardzo ścisłe przyleganie do twarzy. Przekłada się to na brak ryzyka przeciekania, co jest szalenie ważne podczas pływania w jeziorze czy w morzu.

Dobre okulary triathlonowe muszą gwarantować brak efektu parowania. Trudno przecież byłoby mówić o komforcie uprawiania tak wymagającej dyscypliny, gdyby pływak co kilka kilometrów musiał zdejmować okulary i przecierać soczewki. Byłoby to nie tylko irytujące, ale też niebezpieczne (zwłaszcza na wodach otwartych) oraz spowodowałoby znaczną stratę do reszty zawodników, trudną do odrobienia podczas biegu.

Dlaczego warto zainwestować w markowe okulary triathlonowe?

Ponieważ zapewniają najwyższy poziom komfortu i pewności podczas treningu czy zawodów. Markowe okulary triathlonowe są właściwie niewyczuwalne na twarzy. Można je łatwo dopasować do kształtu głowy oraz oczodołów, nie ryzykując ani bolesnych odcisków, ani tym bardziej spadania okularów w trakcie intensywnego pływania.

Wybierając okulary triathlonowe należy zwrócić uwagę również na to, czy zapewniają one ochronę przed promieniowaniem UV, co jest niezwykle istotne podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Modele okularów triathlonowych spełniające powyższe kryteria są oczywiście dostępne w naszym sklepie internetowym. Rekomendujemy produkty renomowanej marki Arena, w tym znakomity i bardzo polecany przez profesjonalistów model Cobra Tri Swipe Mirror z technologią Swipe Anti-Fog.

Okulary triathlonowe

Okulary triathlonowe