Filtruj według

Cena

Cena

  • 27,00 zł - 90,00 zł

Sezon

Sezon

Aktywne filtry

Okulary junior

Okulary do pływania dla dzieci: czym się kierować przy ich wyborze?

Pływanie jest idealne na początek przygody ze sportem. Wielu rodziców przyprowadza na basen już niemowlęta, dobrze wiedząc o tym, że kontakt z wodą świetnie wpływa na rozwój ruchowy. Kilkuletnie dziecko śmiało może już uczęszczać na naukę pływania – im wcześniej nabędzie tę umiejętność, tym lepiej. Dziecko, które potrafi pływać, może bezpiecznie korzystać z wody np. w czasie wakacji – traktujmy to zatem, jako inwestycję. Aby zapewnić pociesze komfortowe warunki podczas treningu czy zwykłych zabaw w wodzie, warto wyposażyć ją w odpowiednie akcesoria pływackie. Podstawą są oczywiście okulary do pływania dla dzieci. Szeroki wybór okularów dla juniora znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Czy okulary do pływania dla dzieci są obowiązkowe?

Nie, dziecko może korzystać z basenu bez tego akcesorium, ale trzeba wiedzieć, że szczególnie na początkowym etapie nauki pływania okulary są bardzo przydatne. Dziecko czuje się w nich pewniej, nie narzeka na szczypanie oczu, dużo śmielej podejmuje pierwsze próby pływackie i chętniej zanurza głowę, mogąc przy tym obserwować to, co dzieje się pod wodą. Same plusy.

Gdy dziecko nauczy się już pływać, to okulary będą mu tym bardziej potrzebne. Znacząco ułatwiają one doskonalenie techniki pływania. Dziecko nie musi zamykać oczu podczas zanurzania głowy, może swobodnie obserwować to, co dzieje się na jego torze, w porę zauważy ścianę, od której rozpocznie nawrót. Okulary do pływania dla dziecka pełnią zatem bardzo ważną funkcję, bo z jednej strony zapewniają pociesze maksymalny komfort, a z drugiej bezpieczeństwo.

Rada

Z okularków pływackich dla dzieci warto korzystać także podczas zabaw w aquaparku czy wodnym placu zabaw.  Eliminujemy w ten sposób ryzyko kontaktu oczu dziecka z chlorowaną wodą, co skończyłoby się szczypaniem i zaczerwienieniem delikatnych gałek ocznych.

Wybieramy okulary do pływania dla dziecka: na co trzeba zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest to, aby okulary do pływania dla dziecka były dopasowane do jego wieku. Renomowani producenci informują o tym w opisie produktu – na przykład popularny model X-LITE Kids od Areny jest przeznaczony dla dzieci od 2. do 5. roku życia. Świetnym wyborem dla starszego dziecka będą natomiast okulary pływackie z popularnej serii Bubble 3 JR.

W przypadku okularów do pływania dla dzieci bardzo ważny jest komfort noszenia. Dlatego renomowani producenci stosują miękką, silikonową uszczelkę, która nie powoduje nieprzyjemnego ucisku. Warto zwrócić uwagę na zakres regulacji paska oraz grzbietu nosa.

Nie bez znaczenia jest oczywiście także design. Dziecko musi mieć frajdę z chodzenia na basen, dlatego warto zadbać o wyposażenie go w takie akcesoria pływackie, które po prostu mu się podobają. Na szczęście producenci stanęli na wysokości zadania. W naszym sklepie internetowym kupisz zarówno okulary do pływania dla dziewczynki, jaki i dla chłopca. Dostępne są modele w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, przeznaczone dla dzieci w każdym wieku.

Okulary junior - okulary do pływania dla dzieci

Okulary junior